Media: Rosjanie wyrzucają chorych ze szpitali, chcą zwolnić miejsce dla rannych żołnierzy

Aktualizacja:
Autor:
asty,
momo,
ads,
tas//now,
prpb
Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Środa jest 287. dniem inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. W okupowanym obwodzie ługańskim rosyjscy najeźdźcy wyrzucają ze szpitali leczone tam osoby, by zwolnić miejsce dla swoich rannych żołnierzy - poinformował rządowy ukraiński portal Centrum Narodowego Sprzeciwu. Jak podał, pacjenci z poważnymi obrażeniami muszą ustąpić miejsca rosyjskiej armii, ponieważ liczba ciężko rannych żołnierzy wroga szybko wzrasta, a okupanci nie mają gdzie ich umieszczać. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 5:37

  Zapraszamy do relacji:

 • 4:33

  Instytut Badań nad Wojną: Prezydent Rosji Władimir Putin ustala warunki dla przedłużającej się inwazji na Ukrainę. Putin przygotowuje Rosjan do przedłużającej się wojny, której celem jest podbój dodatkowych terytoriów Ukrainy.

 • 3:39

  Sąd Najwyższy Francji podtrzymał decyzję o odzyskaniu prawie 1,5 mld dolarów od państwa agresora na rzecz Oszczadbanku. To pierwsze od sześciu lat zwycięstwo w sądzie w sprawie ukraińskich aktywów skradzionych przez Rosję na Krymie - poinformował w środę w wypowiedzi wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 • 2:40

 • 1:47

  Kanada i Holandia złożyły wspólny wniosek do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ w Hadze o włączenie do sprawy Ukraina przeciwko Federacji Rosyjskiej dotyczącej naruszenia Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa, poinformował sekretariat Trybunału.

 • 0:28

  Każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina, który stwierdził, że ryzyko wojny nuklearnej wzrosło.

  - Jest sprzeczna z twierdzeniami, które słyszeliśmy ze strony rosyjskich oficjeli, nawet w ostatnich tygodniach, potwierdzających bardzo prostą zasadę, że wojna jądrowa nie powinna być nigdy toczona i nie może zostać przez nikogo wygrana - powiedział Price podczas briefingu prasowego.

 • 22:57

  Białoruś przemieszcza wojska i sprzęt wzdłuż granicy z Ukrainą - podały oficjalne media w Mińsku. Powodem tej decyzji - według agencji BiełTA - jest "zagrożenie terrorystyczne".

 • 22:40

  Na okupowanych terenach obwodu zaporoskiego obecnie przebywa do 300 tysięcy mieszkańców - poinformował szef zaporoskiej obwodowej administracji Ołeksandr Staruch.

  Urzędnik przekazał, że na kontrolowanym (przez wojska ukraińskie) terytorium regionu mieszka około 700-750 tysięcy osób.

  Rosja okupuję około 60 procent obwodu zaporoskiego w Ukrainie.

 • 22:29

  Ukraińskie siły zbrojne wyzwoliły 1888 ukraińskich miast i wsi spod rosyjskiej okupacji – powiedział w przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski.

  Jak stwierdził, podobna liczba miejscowości wciąż znajduje się pod kontrolą rosyjskich wojsk.

  - Oznacza to, że teraz na polu bitwy w Ukrainie decydują się losy milionów ludzi. Miliony, które można uratować. Nie mamy prawa pozostawiać ani jednego z naszych ludzi pod rosyjską okupacją. I w rosyjskich obozach filtracyjnych, gdzie tysiące osób zaginęło. I na terytorium Rosji, gdzie siłą deportowano setki tysięcy Ukraińców – powiedział Zełenski.

 • 22:25

  Mer Kijowa Witalij Kliczko w rozmowie z agencją Reutera ostrzegł, że stolica Ukrainy może pozostać bez prądu, wody i ciepła w miesiącach zimowych.

  - Apokalipsa, jak w hollywoodzkich filmach, kiedy z powodu niskiej temperatury nie da się mieszkać w domach, może się wydarzyć – powiedział Kliczko. Jak stwierdził, "obecnie deficyt energii elektrycznej jest stosunkowo niski, więc nie ma jeszcze potrzeby ewakuacji mieszkańców Kijowa".

 • 21:46

  "Następny pakiet sankcyjny, zaproponowany przez Komisję Europejską, zawiera kilka istotnych punktów, na które Ukraina od dawna zwracała uwagę. Chodzi m.in. o restrykcje przeciwko większej liczbie rosyjskich banków oraz uniemożliwienie nadawania kolejnym rosyjskim kanałom propagandowym. (...) Rosja musi (też jednak) zostać całkowicie pozbawiona możliwości uderzania w cywilną infrastrukturę krytyczną Ukrainy" - napisał na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

 • 21:14

  "Maski opadły, ponieważ Władimir Putin potwierdził dzisiaj to, co było oczywiste dla całego świata: Rosja toczy wojnę z Ukrainą, by zagarnąć nasze terytorium" - ocenił na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi prezydenta Rosji o "sukcesach" inwazji na sąsiedni kraj.

  Putin podczas spotkania z przedstawicielami prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka powiedział, że "specjalna operacja wojskowa (propagandowe określenie Kremla, oznaczające agresję na Ukrainę) to, być może, długotrwały proces, ale zdobycie przez Rosję nowych terytoriów jest znaczącym osiągnięciem".

 • 21:07

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaproponowała dodanie prawie 200 osób i podmiotów gospodarczych do unijnej listy sankcji wobec Moskwy. W dziewiątym pakiecie restrykcji miałyby znaleźć się rosyjskie siły zbrojne i trzy banki w Rosji.

  - Osiem przyjętych do tej pory pakietów sankcji już boli (Rosję). Ale dzisiaj zwiększamy presję w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie - powiedziała von der Leyen, cytowana przez agencję AFP.

  AFP przypomniała, że do tej pory UE objęła sankcjami 1241 osób w Rosji i 118 rosyjskich podmiotów gospodarczych.

 • 20:22

  Z bazy wojskowej Diagilewo w obwodzie riazańskim zniknęło do 10 bombowców Tu-22 - napisał na Twitterze dziennikarz rosyjskiej sekcji Radia Swoboda Mark Krutow.

  "Uszkodzony Tu-22M zniknął, pozostawiając tylko cień na pasie startowym. Co najmniej dziewięć innych bombowców Tu-22M opuściło bazę, a także kilka innych samolotów" – przekazał Krutow.

  Ukraińcy przypuścili atak na bazę lotniczą w pobliżu Riazania 5 grudnia. Propagandowe rosyjskie agencje relcjonowały, że "eksplodowała cysterna z paliwem".

 • 20:08

  Czterech policjantów zginęło, a czterech kolejnych zostało rannych w w wyniku eksplozji rosyjskich min. Zabici i poszkodowani funkcjonariusze zajmowali się usuwaniem ładunków wybuchowych na wyzwolonych terenach obwodu chersońskiego na południu Ukrainy - powiadomił na Facebooku komendant główny ukraińskiej policji Ihor Kłymenko.

  Ofiary śmiertelne pochodziły z obwodu czerkaskiego w centralnej części kraju. Jednym z zabitych był komendant policji w tym regionie Mychajło Kuratczenko. Stan rannych policjantów jest ciężki, lekarze walczą o ich życie - napisał Kłymenko.

 • 19:58

  Premier Gruzji Irakli Garibaszwili wykluczył udzielenie pomocy wojskowej Ukrainie - poinformowały media w Tbilisi.

  - Jeśli chodzi o pomoc wojskową, jasno i jednoznacznie powiedzieliśmy, że tego nie zrobimy. My jako państwo nigdy nie włączymy się w tę wojnę. To jest nasze jasne stanowisko – powiedział Garibaszwili.

  Jak stwierdził, gruziński rząd "zrobił już bardzo dużo, dostarczając Ukrainie pomoc humanitarną i takie wysiłki będą kontynuowane zarówno ze strony rządu, jak i społeczeństwa gruzińskiego".

 • 19:00

  W okupowanym obwodzie ługańskim rosyjscy najeźdźcy wyrzucają ze szpitali leczone tam osoby, by zwolnić miejsce dla swoich rannych żołnierzy - poinformował rządowy ukraiński portal Centrum Narodowego Sprzeciwu. Jak podał, pacjenci z poważnymi obrażeniami muszą ustąpić miejsca rosyjskiej armii, ponieważ liczba ciężko rannych żołnierzy wroga szybko wzrasta, a okupanci nie mają gdzie ich umieszczać.

 • 18:15

  Brytyjska armia dostanie tysiące nowych wyrzutni pocisków przeciwpancernych NLAW, takich jakie przekazane zostały Ukrainie. Minister obrony Ben Wallace ogłosił zawarcie wartej 229 mln funtów umowy na dostarczenie tej broni.

  Zgodnie z kontraktem ze szwedzką firmą Saab Bofors Dynamics, która opracowała projekt tych wyrzutni, będą one produkowane w zakładach firmy Thales w Irlandii Północnej. W ramach zamówienia ok. 500 sztuk NLAW ma trafić do brytyjskiej armii w przyszłym roku, a w latach 2024-2026 kolejne kilka tysięcy.

 • 17:42

  Członkowie Rady do spraw Praw Człowieka, organu konsultacyjnego prezydenta Rosji, spotkali się z Władimirem Putinem. Podczas rozmowy doradcy nie mogli poruszać z szefem państwa "niewygodnych" tematów, zwłaszcza dotyczących inwazji na Ukrainę - przekazały niezalezne rosyjskie media.

  Na liście zabronionych zagadnień znalazły się m.in. kwestie dotyczące rosyjskich strat ponoszonych na froncie, przepisów prawnych o "dyskredytacji" rosyjskich sił zbrojnych, egzekucji byłego żołnierza prywatnej firmy wojskowej Grupa Wagnera, a także protestów matek zmobilizowanych żołnierzy.

 • 16:13

  Osiem osób zginęło w rosyjskim ostrzale miasta Kurachowe w obwodzie donieckim - poinformował zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. Pod ostrzałem znalazły się miejski rynek, dworzec autobusowy, stacje benzynowe i budynki mieszkalne.

  W wyniku ataku, dokonanego z wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej, pięć osób zostało rannych.

 • 15:51

  Duchowny Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego (UCP PM) w Lisiczańsku w obwodzie ługańskim został skazany na 12 lat więzienia za przekazywanie Rosjanom informacji o pozycjach ukraińskich żołnierzy - podała Prokuratura Generalna Ukrainy.

 • 15:31

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został wybrany Człowiekiem Roku przez magazyn "Time". Dziennikarze amerykańskiego tygodnika oddali także hołd "duchowi Ukrainy".

 • 15:05

  Ogółem już 31 podejrzanych przesyłek wysłano do ukraińskich placówek dyplomatycznych w piętnastu krajach - powiadomił minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

 • 14:45

  Priorytetem jest dziś pomoc walczącej Ukrainie - podkreślali szefowie delegacji parlamentów Polski, Ukrainy i Litwy: marszałek Senatu Tomasz Grodzki, przewodnicząca litewskiego Sejmu Viktoria Czmilyte-Nielsen oraz przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk. Zapewniali o współpracy na rzecz przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską.

  - Wiadomość dla świata powinna być jedna: to nie jest konflikt graniczny, tylko starcie cywilizacji wolnego demokratycznego świata z cywilizacją barbarzyńców, którzy nie uznają reguł demokratycznego wolnego świata, tylko chcą widzieć wszystkich jako poddanych, bez partnerstwa i wzajemnego szacunku - powiedział Grodzki.

 • 13:46

  - Ukraina i wolny świat nie mogą zmieniać swoich celów i poświęcać wartości na rzecz kompromisów, dlatego że dyktator boi się przyznać do błędu i chce przerwy w walce - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wręczenia nagrody Madeleine Albright Democracy Award, którą odebrał w imieniu całego narodu ukraińskiego.

  - Ten, kto rozpoczął tę niesprowokowaną, zbrodniczą wojnę, powinien przegrać i ponieść odpowiedzialność. Ukraina i świat powinny otrzymać gwarancje pokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Jakikolwiek inny scenariusz niż zwycięstwo Ukrainy będzie pomyłką i trzeba to otwarcie przyznać. Dlatego potrzebujemy tego samego przywództwa Ameryki, które widzieliśmy przez te 286 dni wojny - mówił w wystąpieniu transmitowanym przez łącze wideo podczas uroczystości.

 • 13:01

  Badamy zużycie amunicji w wojnie toczonej przez Rosją na Ukrainie, by upewnić się, że nasze zapasy przygotowane na ewentualne przyszłe konflikty są wystarczające - powiedział we wtorek przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskiej armii, gen. Mark Milley, cytowany przez agencję Reutera.


  "Przeprowadzamy obecnie analizę, aby upewnić się, czy właściwie oszacowaliśmy nasze zasoby dotyczące awaryjnych planów wojennych odnośnie teatrów wojny na całym świecie i czy są wystarczające do reagowania w przypadku jakichkolwiek przyszłych konfliktów lub operacji militarnych".

 • 11:26

  Niewłaściwa strategiczna ocena sytuacji, czego przejawem jest budowa okopów w Biełgorodzie, jest jedną z krytycznych słabości Rosji. Wynika to z tendencji do grupowego myślenia i dochodzenia do politycznie oczekiwanych wniosków - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

  W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że Rosja niedawno rozpoczęła rozbudowę pozycji obronnych wzdłuż międzynarodowo uznawanej granicy z Ukrainą, a także w głębi regionu biełgorodzkiego, a 6 grudnia gubernator Biełgorodu ogłosił, że tworzy lokalne "jednostki samoobrony".

  "Kopanie okopów odnotowano w Biełgorodzie co najmniej od kwietnia 2022 roku, ale nowe konstrukcje to prawdopodobnie bardziej rozbudowane systemy, przeznaczone do odpierania zmechanizowanych ataków. Istnieje realna możliwość, że władze rosyjskie promują przygotowania obronne na uznanym przez społeczność międzynarodową terytorium Rosji, aby podsycić uczucia patriotyczne" - napisano.

  "Prawdopodobnie jednak ilustruje to autentyczne (lecz fałszywe) przekonanie niektórych rosyjskich decydentów o istnieniu wiarygodnego zagrożenia inwazją ze strony sił ukraińskich. Niedostatek oceny strategicznej jest jedną z krytycznych słabości w architekturze rosyjskiego rządu centralnego, co pokazała pierwotna decyzja Rosji o inwazji na Ukrainę. Bezstronna oficjalna analiza jest prawie na pewno często osłabiana przez tendencję do grupowego myślenia i politycznie oczekiwanych wniosków" - dodano.

 • 10:38

  Wśród czeczeńskich "ochotników" wysłanych na wojnę przez watażkę Kadyrowa jest co najmniej czterech skazanych za terroryzm.

  Portal Wiorstka przeanalizował listy czeczeńskich ochotników, biorących udział po stronie rosyjskiej w wojnie na Ukrainie, i ustalił, że wśród nich są cztery osoby znajdujące się na liście terrorystów opublikowanej przez rosyjskie władze.

  Jest wśród nich Isa Dukajew, jeden z najbliższych współpracowników czeczeńskiego dowódcy polowego Szamila Basajewa, który brał z nim udział w ataku na szpital w Budionnowsku latem 1995 roku, a później został skazany na 12 lat więzienia za udział w tym akcie terrorystycznym i wyrok odsiedział. Media rosyjskie określały go wówczas "osobistym katem" Basajewa.

 • 9:10

  Według komunikatu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy wydanego w środę rano, w ciągu doby na Ukrainie zestrzelono 17 wrogich bezzałogowców, w tym 14 irańskich Shahed-136. W ostatnich tygodniach wojsko ukraińskie informowało o przerwie w stosowaniu irańskiej amunicji krążącej przez Rosję. Jako możliwe przyczyny wskazywano wyczerpanie się zamówionych maszyn lub warunki pogodowe.

 • 9:10

  W nocy z wtorku na środę w obwodzie zaporoskim Ukrainy trzy osoby zostały ranne w wyniku ostrzału rakietami S-300 oraz dronami Shahed-136. Irańskich bezzałogowców Rosjanie użyli także do ataku na cele cywilne w obwodzie dniepropietrowskim. W ciągu doby na Ukrainie zestrzelono 14 takich maszyn.

  "W jednej wsi zniszczone są dwa domy, kolejne osiem uszkodzono. Wiadomo wstępnie o trzech rannych osobach, jedna z nich to 15-letnia dziewczynka. W drugiej wsi zniszczony jest jeden dom, dziesięć uszkodzono" – powiadomił szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch na Telegramie. Rosjanie użyli rakiet S-300 i bezzałogowców, około "pół tuzina" z nich udało się zestrzelić - napisał Staruch.

  🇺🇦Олександр Старух


  Wojska rosyjskie użyły irańskich dronów do ataku na miejscowości w powiecie nikopolskim w obwodzie dniepropietrowskim - przekazał gubernator tego obwodu Wałentyn Rezniczenko. Dodał, że najbardziej ucierpiało samo miasto Nikopol, które wraz z gminą Marhanec było ostrzeliwane artylerią, w tym wyrzutniami Uragan. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła wszystkie osiem dronów, najprawdopodobniej były to irańskie maszyny Shahed-136 - podał Rezniczenko. W ataku nikt nie ucierpiał, jednak uszkodzone zostały domy, zabudowania gospodarcze, gazociąg, a także sklepy, budynki biurowe i szkoła.

  🇺🇦Валентин Резніченко/ Дніпропетровська ОДА (ОВА)


  O zestrzeleniu drona Shahed-136 powiadomiły także władze obwodu żytomierskiego w północnej części Ukrainy.

  🇺🇦 Віталій Бунечко – голова Житомирської ОВА

  ⏺ Сьогодні вночі під час повітряної тривоги ворог намагався атакувати Житомирщину, застосувавши безпілотник типу «Shahed». ‼️ Силами ППО на півночі області безпілотник було збито. Дякуємо бійцям протиповітряної оборони! Слава ЗСУ!

  .

 • 8:13

  Kreml wezwał do "ignorowania" nieoficjalnych doniesień o nowej fali mobilizacji, wyraźnie próbując uciszyć niepokój społeczeństwa i odzyskać kontrolę nad przekazem dotyczącym tej sprawy – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie. Zarówno opozycyjne, jak i prokremlowskie kanały w Telegramie informują o planach nowego zaciągu w 2023 r.

  Jak zaznacza ISW, we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nazwał "prowokacyjnymi" doniesienia o planach nowej mobilizacji i polecił, by opierać się w tej sprawie na informacjach prezydenta i ministerstwa obrony.

  "Oświadczenie Pieskowa ma zapewne na celu zdyskredytowanie rosnącego wpływu zarówno opozycyjnych, jak i opowiadających się za wojną kanałów w Telegramie, które konsekwentnie donoszą o przesłankach, wskazujących na wznowienie mobilizacji w 2023 roku" – pisze amerykański ośrodek.

  Analitycy zwracają uwagę, że prezydent Władimir Putin zaostrza środki, które uniemożliwią zmobilizowanym i ich bliskim informowanie o problemach z mobilizacją. Na przykład nowe przepisy zakazują protestowania w szeregu miejsc, takich jak budynki rządowe, szpitale, cerkwie, dworce, itd.

  Jednocześnie ISW zwraca uwagę, że Kreml odchodzi od polityki ograniczonego informowania o wojnie, co może oznaczać przygotowania do przyszłych fal mobilizacji.


  "Władze stoją przed poważnym wyzwaniem, balansując pomiędzy potrzebą generacji siły wojskowej, wymagającej entuzjazmu ze strony prorządowych blogerów wojskowych, a kontrolą przestrzeni informacyjnej".

 • 6:48

  Stany Zjednoczone nie umożliwiają ani nie zachęcają Ukrainy do ataków na terytorium Rosji - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Zastrzegł przy tym, że informacje, iż to Ukraina odpowiada za uderzenia, nie zostały potwierdzone.


  "Nie pomagamy Ukrainie w uderzaniu poza jej granicami, nie zachęcamy Ukrainy do uderzania poza swoimi granicami. Wszystko, co robimy i co robi świat, ma na celu wsparcie niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

 • 5:47

  Wezwania Rosji, aby Zachód przyprowadził Ukrainę do stołu rokowań, to gra na czas – mówi dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski. Strategicznym celem Rosji pozostaje zniszczenie ukraińskiej niepodległej państwowości.


  "Rosja naciska na 'rozmowy', bo chce zyskać czas, aby przygotować się do próby odzyskania inicjatywy strategicznej, którą utraciła latem. W rezultacie tego Ukraina wyparła Rosję z części zajętego przez nią ukraińskiego terytorium. Rosja potrzebuje czasu na przegrupowanie się i aby ze zmobilizowanej masy poborowych zrobić choć jako takich żołnierzy".

 • 4:49

  800 mln dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy oraz obowiązek przygotowania raportu Pentagonu na temat przesunięcia znaczących sił USA na wschodnią flankę NATO znalazły się w opublikowanym we wtorek ostatecznym projekcie nowego budżetu obronnego USA. Budżet ma opiewać na 858 mld dolarów.

 • 4:48

  Rosja rozważa trzy opcje, w tym zakaz sprzedaży ropy do niektórych krajów i ustalenie maksymalnych rabatów, po jakich sprzedawałaby ropę, aby przeciwdziałać pułapowi cenowemu narzuconemu przez zachodnie kraje – przekazała w środę agencja Reutera, powołując się na dziennik "Wiedomosti".

 • 4:48

  Aktualne mapy przedstawiające sytuację na froncie w Ukrainie.

 • 4:47

  Premierzy Ukrainy Denys Szmyhal i Mołdawii Natalia Gavrilita ogłosili w Kijowie, że oba kraje porozumiały się w sprawie uruchomienia nowych linii kolejowych łączących oba kraje.

  Jak podali szefowie rządów obu państw, dzięki wspólnym inwestycjom uruchomione zostanie połączone towarowe pomiędzy Ukrainą a Mołdawią na linii Berezino-Basarabeasca. Wskazali, że może ono ożywić stosunki handlowe, w tym szczególnie usprawnić przesył ukraińskiego zboża.

 • 4:47

  Stany Zjednoczone nie umożliwiają ani nie zachęcają Ukrainy do ataków na terytorium Rosji - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Zastrzegł przy tym, że informacje, iż to Ukraina odpowiada za uderzenia, nie zostały potwierdzone.

 • 4:47


 • 4:46

  Nie wetowaliśmy żadnego wsparcia dla Ukrainy, nie popieramy tego, by źródłem pomocy był kredyt; z własnego budżetu damy Ukrainie pomoc - powiedział dziś w Bratysławie szef MSZ Węgier Peter Szijjarto pytany o doniesienia o zablokowaniu przez jego kraj pomocy finansowej UE dla Ukrainy.

 • 4:45

  Ministerstwo zdrowia Ukrainy wezwało we wtorek do przełożenia zaplanowanych operacji do czasu ustabilizowania się dostaw energii. W ostatnich tygodniach rosyjskie ataki poważnie uszkodziły infrastrukturę energetyczną Ukrainy i doprowadziły do przerw w dostawach prądu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty, momo, ads, tas//now, prpb

Źródło: PAP, Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Telegram/K. Tymoszenko

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości