Zełenski: Trump nie rozumie Putina, bo nigdy z nim nie walczył

Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że były prezydent USA Donald Trump nie rozumie Władimira Putina, bo nigdy z nim nie walczył. - Nie sądzę, żeby zdawał sobie sprawę, że on nigdy się nie zatrzyma - powiedział przywódca Ukrainy w rozmowie z telewizją CNN.

- Myślę, że Donald Trump nie zna Putina. Wiem, że się z nim spotkał, ale nigdy nie walczył z Putinem. Armia amerykańska nigdy nie walczyła z armią Rosji. Nigdy. Ja to lepiej rozumiem - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla CNN.

- Nie sądzę, żeby (Trump) zdawał sobie sprawę, że Putin nigdy się nie zatrzyma - dodał.

Ukraiński prezydent przyznał, że nie rozumie, dlaczego Trump może stać po stronie Putina. - To niewiarygodne - ocenił. Wyraził też przekonanie, ze jeśli Trump zdecyduje się wspierać Rosję zamiast Ukrainy, to stanie "przeciwko Amerykanom".

- Decyzja o tym, kogo wybrać na prezydenta należy do waszego narodu. Ale jeśli Donald Trump nie wie, kogo poprzeć - Ukrainę czy Rosję - to moim zdaniem będzie miał problem ze swoimi obywatelami, bo popierać Rosję oznacza być przeciwko Amerykanom - powiedział Zełenski.

Co Trump głosi o Rosji i NATO?

Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Trump podczas swej kampanii wyborczej obiecuje, iż zmusi Zełenskiego i Putina do "zakończenia wojny w 24 godziny", grozi wycofaniem USA z NATO, i domaga się, by UE zrefundowała Ameryce koszty amunicji przekazanej Ukrainie.

W 2018 roku Trump odmówił obwiniania rosyjskiego przywódcy o ingerencję w wybory w USA w 2016 roku, podając w wątpliwość ustalenia własnych agencji wywiadowczych.

Trump porównał swoje problemy prawne do Nawalnego. - Mam osiem lub dziewięć procesów, a wszystko dlatego, że jestem w polityce. To jak z Nawalnym. To forma komunizmu, faszyzmu - ocenił w rozmowie z Fox News.

ZOBACZ TEŻ: Trump o śmierci Nawalnego. Biden: dlaczego nie może po prostu tego powiedzieć?

Autorka/Autor:pp / prpb

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: