Reakcja na odbicie Wyspy Węży. "Gdzie jest nasz Sewastopol?"

Źródło:
Ukraińska Prawda, tvn24.pl
Ukraińskie wojsko odzyskało kontrolę nad Wyspą Węży
Ukraińskie wojsko odzyskało kontrolę nad Wyspą Węży Facebook.com/CinCAFU
wideo 2/5
Ukraińskie wojsko odzyskało kontrolę nad Wyspą Węży Facebook.com/CinCAFU

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow zareagował na wieść o wyzwoleniu Wyspy Węży z rąk żołnierzy rosyjskich publikacją zdjęcia i wpisem: gdzie jest nasz Sewastopol?.

Daniłow opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym stoi w pobliżu lornetki obserwacyjnej na Wyspie Węży. Data widniejąca obok zdjęcia to sierpień 2021 roku.

"Gdzie jest nasz Sewastopol?" - napisał urzędnik, oznaczając pod wpisem ukraińskie ministerstwo obrony i sztab generalny.

"Nie za górami", "Zwróciliśmy wyspę, zwróćmy także półwysep!", "Uwolnienie wyspy uznamy za krok w kierunku zwrotu Krymu!" - komentowali internauci pod wpisem Daniłowa.

Ołeksij Daniłow na Wyspie Węzy. Zdjęcie z sierpnia 2021 roku facebook.com/danilov.oleksiy

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Ukraińcy poinformowali o odbiciu położonej na Morzu Czarnym Wyspie Węży w czwartek rano. Dowództwo Operacyjne Południe przekazało, że "armia rosyjska pospiesznie ewakuowała resztki garnizonu z wyspy po ataku wojsk ukraińskich". Naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny dodał, że dużą rolę w sprawie uwolnienia wyspy odegrały ukraińskie haubice Bohdana.

Rosjanie ze swojej strony oznajmili, że wycofali z wyspy żołnierzy "w geście dobrej woli".

Autorka/Autor:tas/kg

Źródło: Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/danilov.oleksiy

Tagi:
Raporty: