TVN24 | Świat

Książę Karol: konflikt na Ukrainie dobitnym przypomnieniem, że nie ma substytutu dla wiarygodnej obrony

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Zełenski: rozumienie tego, kto jest wrogiem, kto jest przyjacielem stało się faktem
Zełenski: rozumienie tego, kto jest wrogiem, kto jest przyjacielem stało się faktemTVN24
wideo 2/21
TVN24Zełenski: rozumienie tego, kto jest wrogiem, kto jest przyjacielem stało się faktem

Brytyjski następca tronu książę Karol powiedział w piątek, że wojna w Ukrainie dobitnie przypomina, że nic nie zastąpi wiarygodnej obrony i pokazuje znacznie sojuszy. Choć zgodnie z konwencją członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie wypowiadają się na tematy polityczne, książę Karol kilka razy otwarcie wsparł Ukraińców i potępił rosyjską agresję.

- Konflikt na Ukrainie jest dobitnym przypomnieniem, że nie ma substytutu dla wiarygodnej obrony. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci obrazami wojny na naszym kontynencie i skutkami broni zrzucanej drogą powietrzną - powiedział książę Karol, przemawiając w Lincolnshire na paradzie absolwentów dwóch akademii RAF.

Książę Karol o wojnie w Ukrainie

- W przypadku sił powietrznych walki na Ukrainie wyraźnie pokazały, że pomimo złożoności technologicznej współczesnych działań wojennych z powietrza, posiadanie zmotywowanych i dobrze wyszkolonych ludzi pozostaje kluczem do sukcesu operacyjnego. Konflikt ten uwypuklił również znaczenie sojuszy - dodał.

Choć zgodnie z konwencją nakazującą zachowywanie im neutralności, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej raczej nie wypowiadają się na tematy polityczne, książę Karol kilka razy otwarcie wsparł Ukraińców i potępił rosyjską agresję.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości