Ukraińscy hakerzy nadali w krymskiej telewizji fragment przemówienia Wołodymyra Zełenskiego

Źródło:
PAP
Ukraińcy hakerzy wyemitowali w telewizji na Krymie przemówienie Wołodymyra Zełenskiego
Ukraińcy hakerzy wyemitowali w telewizji na Krymie przemówienie Wołodymyra ZełenskiegoTVN24,Twitter/i_army_org
wideo 2/6
Ukraińcy hakerzy wyemitowali w telewizji na Krymie przemówienie Wołodymyra ZełenskiegoTVN24,Twitter/i_army_org

Fragment przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego został nadany w telewizji na okupowanym przez Rosjan Krymie po tym, jak ukraińscy hakerzy włamali się do systemu nadawania - poinformowała organizacja społeczna Informacyjne Wojska Ukrainy. Wyemitowano też patriotyczny klip do popularnej piosenki "Ukraina - to ty".

Na początku krótkiego filmu umieszczono fragment wystąpienia Wołodymyra Zełenskiego, w którym mówi on: "Niech każdy z rosyjskich okupantów, którzy zajęli drogą ziemię Krymu, pamięta: na tej ziemi nie zaznają spokoju".

Jak poinformowała w sobotę na Twitterze organizacja społeczna Informacyjne Wojska Ukrainy, na wyemitowanym filmie pokazano też patriotyczny klip do piosenki Tiny Karol "Ukraina - to ty", na którym widać między innymi puszczoną w powietrze na balonikach ukraińską flagę z godłem Tatarów krymskich. Na zakończenie ponownie pokazywany jest Zełenski, który mówi: "Krym to Ukraina! Chwała Ukrainie!".

Ukraińcy hakerzy wyemitowali w telewizji na Krymie przemówienie Wołodymyra ZełenskiegoTwitter/i_army_org

Ataki na okupowanym Krymie

Półwysep Krymski od 2014 roku okupowany jest przez Rosjan. W ostatnich tygodniach doszło tam do kilku ataków na rosyjskie cele wojskowe.

Jak przekazał amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW), rosyjskie władze w widoczny sposób zacieśniają środki bezpieczeństwa na Krymie, co świadczy o rosnącym zaniepokojeniu ukraińskimi uderzeniami na obszarach, które uznawano wcześniej za bezpieczne. W Sewastopolu Rosjanie stworzyli między innymi punkty kontrolne, by przeszukiwać ukraińskie samochody w obawie przed sabotażem.

Autorka/Autor:ft//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/i_army_org

Tagi:
Raporty: