Czego potrzeba, aby zatrzymać Putina? Poroszenko ma jasną odpowiedź

Autor:
mart/kg
Źródło:
TVN24
Czego potrzeba, aby zatrzymać Putina? Poroszenko wymienia trzy rzeczy
Czego potrzeba, aby zatrzymać Putina? Poroszenko wymienia trzy rzeczyTVN24
wideo 2/21
TVN24Czego potrzeba, aby zatrzymać Putina? Poroszenko wymienia trzy rzeczy

11 pojazdów opancerzonych MLS Shield włoskiej produkcji kupiła Fundacja Petro Poroszenki. Wkrótce trafią do ukraińskich żołnierzy. Z byłym prezydentem Ukrainy rozmawiał reporter TVN24 Mateusz Półchłopek. Pytany, czego potrzeba, aby zatrzymać Putina, Poroszenko wskazał "broń, broń i broń". - Wszystko inne możemy oczywiście zrobić po zwycięstwie - dodał.

Fundacja Petra Poroszenki zakupiła 11 pojazdów opancerzonych MLS Shield włoskiej produkcji, które niedługo mają trafić do ukraińskiego wojska. W rozmowie z TVN24 Poroszenko podziękował narodowi polskiemu. - W tym trudnym dla mojego narodu czasie stał się naszym najbliższym partnerem, prawdziwym przyjacielem. Nie tylko przyjmując naszych uchodźców, ale także wspierając nas na rozmaite sposoby - mówił.

Poroszenko: w obecnej sytuacji nie ma jednak ani jednego bezpiecznego miejsca w UkrainieTVN24

Poroszenko: stworzyliśmy bardzo potężną koalicję antyputinowską

Rosja atakuje Ukrainę. Relacja w tvn24.pl >>>

Pojazdy mają zostać skierowane do batalionu ukraińskich ochroniarzy, którzy przygotowują się do kontrofensywy na południowym wschodzie Ukrainy. - Ukraińscy żołnierze walczą nie tylko o nasze bezpieczeństwo, suwerenność i niepodległość, ale także o bezpieczeństwo Europy, o wolność, demokrację i aby zatrzymać Rosję, tego szalonego agresora, który przybył na Ukrainę, by zabijać Ukraińców - mówił Poroszenko.

Poroszenko: każdy dolar zapłacony Rosji przechodzi następnie na bomby i pociski, którymi uderzają w Ukrainę
Poroszenko: każdy dolar zapłacony Rosji przechodzi następnie na bomby i pociski, którymi uderzają w Ukrainę TVN24

Przypomniał, że wojna trwa już ponad 8 lat. - Musimy dać przykład. W latach 2014-2016 zatrzymaliśmy rosyjskich żołnierzy. Zatrzymaliśmy ich przed zajęciem 2/3 okupowanego Donbasu. Tworzyliśmy siły zbrojne Ukrainy, które zaskoczyły Putina, które zaskoczyły cały świat. Stworzyliśmy bardzo potężną koalicję antyputinowską, w której Polska odgrywa bardzo znaczącą rolę. Myślę, że krok po kroku powinniśmy iść coraz dalej. Powinniśmy podążać dalej z sankcjami. Siódmy pakiet sankcji nie powinien nas rozczarować - mówił. Dodał, że powinien zostać zatrzymany eksport Rosji.

Poroszenko: Rosja może doprowadzić do głodu w 20 procentach państw
Poroszenko: Rosja może doprowadzić do głodu w 20 procentach państwTVN24

Poroszenko: możemy wygrać z Putinem

Pytany, czego potrzeba, aby zatrzymać Putina wskazał "broń, broń i broń". - Wszystko inne możemy oczywiście zrobić po zwycięstwie - dodał.

Jako kluczowe wymienił utrzymanie przez Rosję Kramatorska i Słowiańska. - Możemy zatrzymać Putina. Możemy wygrać z Putinem - powiedział były prezydent Ukrainy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości