Tłumy na powstańczej wystawie w Berlinie

Tłumy na powstańczej wystawie w Berlinie
Tłumy na powstańczej wystawie w Berlinie
tvn24
Wystawa z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w Berlinie cieszy sie ogromnym zainteresowaniemtvn24

Sześć tysięcy osób odwiedziło w środę w Berlinie wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Ekspozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości z całego świata. Można ją oglądać do 26 października.

Wystawa "Powstanie Warszawskie 1944" znajduje się w Muzeum Topografii Terroru w Berlinie, w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej była m.in. główna siedziba dowództwa SS oraz centrala Gestapo.

Jak relacjonował w czwartek rano reporter TVN24 Łukasz Gonciarski, wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających, a przed wejściem do muzeum ustawiają się kolejki.

W środę, dzień po uroczystym otwarciu wystawy zobaczyło ją już 6 tys. osób.

Muzeum Topografii Terroru jest najliczniej odwiedzaną placówką w stolicy Niemiec. W ubiegłym roku odwiedziło je 1,2 mln osób. Polską wystawę można oglądać do 26 października. Organizatorzy spodziewają się, że zobaczy ją nawet 350 tys. zwiedzających.

Uroczyste otwarcie

Wystawa została otwarta we wtorek z udziałem prezydentów Polski i Niemiec. Bronisław Komorowski i Joachim Gauck objęli nad nią honorowy patronat.

O jej otwarciu obszernie pisały najważniejsze niemieckie media.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) informował na stronie tytułowej o wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego, opatrując relację zdjęciem obu prezydentów podczas zwiedzania ekspozycji.

Na wystawie ukazana jest historia Warszawy od 1918 roku. Szczególny nacisk został położony na 63 dni walk powstania warszawskiego. Opowieść kończy się na odrodzeniu miasta po latach totalitarnego zniewolenia.

Autor: db//rzw / Źródło: tvn24

Raporty: