Para porwana na oczach pięciorga swoich dzieci. Uzbrojeni napastnicy weszli do domu

Źródło:
San Antonio Police Department, "New York Post", "Daily Mail"
San Antonio
San Antonio
Google Earth
San Antonio

Dwoje mieszkańców teksańskiego San Antonio zostało porwanych przez uzbrojonych napastników z własnego domu na oczach pięciorga swoich dzieci - poinformowała policja. Motywu i tożsamości porywaczy nie udało się dotąd ustalić.

Do zdarzenia doszło rankiem 6 września (czasu lokalnego). Policja przekazała, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o porwaniu pary osób dorosłych z ich domu na południu San Antonio. Uprowadzeni, według informacji "Daily Mail", zostali zidentyfikowani jako 38-letnia Samantha Esquivel-Zuniga i o rok młodszy Ricky Zuniga.

ZOBACZ TEŻ: Ostrzelali stację transformatorową, 87-latka zmarła wskutek braku prądu. Usłyszą zarzut zabójstwa

San Antonio. Porwani z własnego domu

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że w momencie porwania w domu znajdowało się pięcioro dzieci pary, wszystkie poniżej 17. roku życia. Żadne z nich nie odniosło obrażeń. "Dzieci miały przekazać przybyłym na miejsce policjantom, że dwie uzbrojone, nieznane im osoby kopnięciem wyważyły drzwi, wtargnęły do domu i "siłą" zaprowadziły rodziców do białego SUV-a" - czytamy w artykule "New York Post".

Policja poinformowała, że motyw porwania na razie nie jest znany. Śledztwo w tej sprawie trwa, zaangażowani w nie są agenci FBI. Do tej pory nikt nie został aresztowany.

Jak wynika ze statystyk policji z San Antonio, między styczniem a lutym bieżącego roku w mieście i jego okolicach doszło do 59 przypadków porwania lub uprowadzenia. Z kolei dane zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych organizacji National Crime Information Center wskazują, że w 2022 roku w samym Teksasie zgłoszono zniknięcie ponad 540 tys. osób, z czego ponad 200 tys. to osoby powyżej 18. roku życia.

ZOBACZ TEŻ: Czteroletnie bliźnięta spędziły noc w skrzyni na zabawki. Rano nie żyły

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: San Antonio Police Department, "New York Post", "Daily Mail"

Źródło zdjęcia głównego: Moab Republic/Shutterstock