Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023

Źródło:
PAP, Time
Taylor Swift otrzymała kilkuminutowe owacje. Piosenkarka nie kryła wzruszenia
Taylor Swift otrzymała kilkuminutowe owacje. Piosenkarka nie kryła wzruszenia
wideo 2/2
Taylor Swift otrzymała kilkuminutowe owacje. Piosenkarka nie kryła wzruszenia

Taylor Swift została uznana przez tygodnik "Time" Człowiekiem Roku 2023. Amerykańska wokalistka jest pierwszą osobą, której przyznano to wyróżnienie ze względu na osiągnięcia artystyczne. "Taylor Swift znalazła sposób na przekraczanie granic i bycie źródłem światła", napisano w uzasadnieniu.

Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023 - poinformował w środę magazyn "Time". "Wiele z tego, co (Taylor) Swift osiągnęła w 2023 r., jest niezmierzone… Zależy jej na nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane" - wyjaśniał w komunikacie redaktor naczelny pisma Sam Jacobs.

"Za zbudowanie własnego świata, w którym było miejsce dla tak wielu ludzi, za uczynienie swojej historii światową legendą, za danie radości społeczeństwu, które desperacko tego potrzebowało, Taylor Swift została Człowiekiem Roku 2023", dodał.

Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023

Taylor Swift jest pierwszą osobą, której przyznano ten tytuł ze względu na osiągnięcia artystyczne i dopiero czwartym laureatem, który nie przekroczył 50. roku życia. Redaktor naczelny amerykańskiego tygodnika zwrócił uwagę na fakt, że od 1927 roku tytuł Człowieka Roku często trafiał do głów państw lub liderów przemysłu, ale "Taylor Swift znalazła sposób na przekraczanie granic i bycie źródłem światła". Swift jest obecnie w trakcie trasy koncertowej Eras Tour, która rozpoczęła się w marcu i składa się z aż 153 koncertów. Pod koniec sierpnia amerykańska piosenkarka zakończyła występy w USA i Meksyku, a w listopadzie koncertowała w Ameryce Południowej. W lutym i marcu 2024 r. występować będzie w Azji i Australii, a w maju rozpocznie występy w Europie. W ramach trasy wokalistka odwiedzi również Polskę. Koncerty na PGE Narodowym w Warszawie zaplanowano na 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku.

Tydzień temu serwis muzyczny Spotify ogłosił z kolei, że Taylor Swift jest najczęściej odtwarzaną artystką na jego platformie streamingowej.

Taylor Swift
Taylor SwiftTaylor SwiftGetty Images

ZOBACZ TEŻ: Podsumowanie 2023 roku w Spotify. Numerem jeden Taylor Swift, w Polsce dominuje rap

Człowiek Roku magazynu "Time"

W gronie finalistów tegorocznego plebiscytu "Time", obok Taylor Swift, znaleźli się m.in. przywódca Chin Xi Jinping, przywódca Rosji Władimir Putin, król Wielkiej Brytanii Karol III, prezes Rezerwy Federalnej (banku centralnego) USA Jerome Powell, a także szef zajmującego się sztuczną inteligencją centrum badawczego OpenAI Sam Altman. Wśród finalistów byli też hollywoodzcy strajkujący, prokuratorzy, którzy postawili w stan oskarżenia byłego prezydenta USA Donalda Trumpa oraz postać Barbie, która niedawno osiągnęła olbrzymi sukces kinowy.

Przed rokiem Człowiekiem Roku magazynu "Time" był prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, a dwa lata temu - miliarder Elon Musk, szef SpaceX, Tesli i platformy X (dawniej Twitter).

ZOBACZ TEŻ: Ozzy Osbourne o walce o zdrowie i szansach powrotu na scenę

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: PAP, Time