Tajemnicza notatka w portfelu Kurta Cobaina. Parodia przysięgi małżeńskiej?

Przedmioty znalezione w domu Kurta Cobaina w Seattle w dniu jego samobójstwa w kwietniu 1994 rokuSeattle Police Department

Dwadzieścia lat po śmierci Kurta Cobaina, policja ujawniła nieopublikowaną wcześniej notatkę muzyka skierowaną do żony Courtney Love. Wiadomość, która przypomina parodię przysięgi ślubnej, znaleziono w portfelu lidera Nirvany. Treść notatki to kolejny powód do spekulacji na temat okoliczności samobójstwa legendy grunge'u i roli jaką problemy małżeńskie odegrały w ostatnich dniach jego życia.

Kurt Cobain został znaleziony martwy w swoim domu w Seattle w 1994 roku. Dwadzieścia lat po jego śmierci, policja postanowiła ujawnić znalezioną wtedy notatkę. Wiadomość, przypominającą parodię przysięgi ślubnej, znaleziono po śmierci muzyka w jego portfelu. Materiał zabezpieczono i włączono do akt sprawy, jednak do tej pory był trzymany w tajemnicy.

Dokumenty i zdjęcia, w tym nieupublicznioną wcześniej notatkę, przedstawiono na prośbę CBS News.

"Czy ty, Kurt Cobain, bierzesz Courtney Love za żonę? - napisał muzyk. "Nawet, jeśli jest suką z pryszczami i wydaje całą twoją kasę na dragi i dziwki?" - można przeczytać w notatce.

Spekulacje na temat śmierci

Ujawniona notatka stworzyła kolejny powód do spekulacji na temat przyczyn samobójstwa Kurta Cobaina i roli problemów małżeńskich w ostatnich dniach jego życia. Teorie spiskowe na temat jego śmierci trwają nieprzerwanie od 20 lat. Niektórzy fani lidera Nirvany wciąż podejrzewają, że muzyk został zamordowany.

Cobain, który nie radził sobie z rozgłosem i uważał, że publiczność niewłaściwie odczytuje jego teksty, popadł w depresję i uzależnienie od heroiny. Po powrocie z trasy koncertowej po Europie w marcu 1994 roku, artysta zgłosił się do kliniki odwykowej, z której jednak po kilku dniach uciekł. Jego ciało zostało znalezione 8 kwietnia w domu muzyka w Seattle. Cobain trzy dni wcześniej popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Autor: kde/ja/zp / Źródło: CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Seattle Police Department