Halloween w wynajętej willi. Pięć osób nie żyje

Świat


W trakcie imprezy halloweenowej na przedmieściach kalifornijskiego miasta Orinda padły strzały. Nie żyje pięć osób, a co najmniej cztery zostały ranne. Tragedia rozegrała się na wynajętej posesji, której właściciel zakazał organizacji przyjęć. Policja na miejscu znalazła dwa pistolety, ale na razie nie zatrzymała nikogo w związku z tą sprawą.

Do zdarzenia doszło w czwartek.

Na imprezę w luksusowej willi na zamożnych przedmieściach miasta Orinda w pobliżu San Francisco przyszło około 100 osób. Dom wcześniej został wynajęty za pośrednictwem serwisu Airbnb na jeden dzień przez kobietę, która została uprzedzona przez właściciela o zakazie organizacji w nim hucznych przyjęć. Kobieta argumentowała, że chce wynająć willę na obrzeżach miasta dla kilkunastu członków swojej rodziny, którzy chorują na astmę i potrzebują odpoczynku z dala od miejskiego, zanieczyszczonego powietrza.

Krwawa impreza halloweenowa

Mimo zakazu kobieta zorganizowała w niemal 400-metrowej willi halloweenową imprezę, w trakcie której doszło do strzelaniny. Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie pozostałe zmarły w szpitalu. Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat. Co najmniej cztery osoby zostały ranne i przebywają w szpitalu. Właściciel posesji tłumaczył policji, że kontaktował się z najemczynią, ale usłyszał od niej, że w domu przebywa tylko około 12 osób. Zaniepokoił się jednak, bowiem sąsiedzi, z którymi rozmawiał telefonicznie, twierdzili co innego.

- Zadzwoniłem po policję.Gdy patrol był w drodze, znów do mnie zadzwonili sąsiedzi i poinformowali mnie o strzelaninie w moim domu - mówił właściciel domu Michael Wang.

Strzały i panika

Policja na miejscu znalazła dwa pistolety, ale na razie nie zatrzymała nikogo w związku z tą sprawą. Szef policji w Orindzie poinformował jedynie, że wszyscy uczestnicy imprezy uciekli w panice i nie ma powodu, aby sądzić, że mogą dalej stanowić zagrożenie.

Jak pisze AP, na jednym z portali społecznościowych zamieszczono film, ukazujący sceny ze strzelaniny. Widać na nim m.in. leżącego na podłodze rannego mężczyznę i kobietę krzyczącą, że musi natychmiast jechać do szpitala. Słychać także strzały i odgłosy paniki. Do tragicznych wydarzeń doszło także na innej imprezie z okazji Halloween, w wiosce na wschód od Salt Lake City, gdzie bawiło się ok. 20 osób. Tam w strzelaninie zginął jeden mężczyzna, a drugi zmarł w wyniku pchnięcia nożem.

Do strzelaniny doszło na przedmieściach kalifornijskiego miasta OrindaMapy Google, tvn24.pl

Autor: momo/tr / Źródło: PAP, ABC News