Próbowali dostać się do Włoch, ich łódź zatonęła. 17 osób zginęło

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Tunezyjski Czerwony Półksiężyc poinformował w środę o zatonięciu łodzi z migrantami próbującymi dostać się do Włoch. W wyniku tego zdarzenia zginęło 17 osób. Ofiary śmiertelne pochodziły z Bengalu, regionu w Azji Południowej, należącego do Bangladeszu i częściowo do Indii.

Co najmniej 17 pochodzących z Bengalu migrantów zginęło u wybrzeży Tunezji w rezultacie zatonięcia łodzi, którą chcieli dostać się do Włoch. 380 osób zdołano uratować - poinformował w środę Tunezyjski Czerwony Półksiężyc.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według tej humanitarnej organizacji przeładowana łódź wypłynęła z miejscowości Zuwara znajdującej się na północno-zachodnim odcinku wybrzeża tunezyjskiego. Na pokładzie znajdowali się migranci z Syrii, Egiptu, Sudanu, Erytrei, Mali i Bangladeszu.

Ofiary śmiertelne pochodziły z Bengalu, regionu w Azji południowej, należącego do Bangladeszu i częściowo do Indii.

Znów rośnie liczba migrantów przybywających do Włoch

W ostatnich miesiącach do podobnych tragedii u wybrzeży Tunezji dochodzi coraz częściej. Wraz z poprawą warunków pogodowych coraz więcej ludzi usiłuje bowiem dostać się z Tunezji i Libii do Europy.

Liczba migrantów przybywających do Włoch, kraju leżącego na głównym szlaku migrantów w głąb Europy, w ostatnich latach spadała, jednak w 2021 roku zaczęła ponownie rosnąć.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Frontex

Pozostałe wiadomości