"W drodze do Rosji na urodziny mojego przyjaciela". Berlusconi z wizytą u Putina


7 października 66 lat kończy Władimir Putin. Jednym z jego gości będzie były włoski premier Silvio Berlusconi. Włoch, który pod koniec września skończył 82 lata, zamieścił w sobotę na portalu społecznościowym zdjęcie w prywatnym samolocie wraz z podpisem: "W drodze do Rosji na urodziny mojego przyjaciela". Obaj politycy mają dobre relacje już od ponad dekady.

"Skorzystam z okazji, by omówić najważniejsze problemy międzynarodowe" - podkreślił były premier Włoch we wpisie na Facebooku. Wcześniej, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z agencją TASS podkreślił, że "prezydent spędzi dzień urodzin z rodziną i przyjaciółmi".

Były trzykrotny szef włoskiego rządu i magnat finansowy, od kilkunastu lat przyjaźni się z przywódcą Rosji i regularnie spotyka, składając mu wizyty. Putin też odwiedzał go już zarówno w jego prywatnej rezydencji w Rzymie, jak i w posiadłości na Sardynii. Berlusconi kilka razy świętował z Putinem jego urodziny. Przed rokiem podarował mu z tej okazji kołdrę z wydrukowanym na niej ich wspólnym zdjęciem uwieczniającym moment, gdy podają sobie ręce.

Świat Putina potępia. A Rosjanie podziwiają. Szczególnie w jego urodziny
Świat Putina potępia. A Rosjanie podziwiają. Szczególnie w jego urodzinytvn24

Autor: akw//now / Źródło: PAP, TASS

Źródło zdjęcia głównego: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images