Była premier Finlandii rozwodzi się. "Jesteśmy wdzięczni za wspólne 19 lat i za naszą ukochaną córkę"

Źródło:
PAP
Wyciekło nagranie z imprezy z udziałem premier Finlandii
Wyciekło nagranie z imprezy z udziałem premier FinlandiiTVN24
wideo 2/3
Wyciekło nagranie z imprezy z udziałem premier FinlandiiTVN24

Była premier Finlandii Sanna Marin poinformowała w środę w mediach społecznościowych, że rozwodzi się z Markusem Raikkonenem, byłym piłkarzem, z którym była w związku od blisko 20 lat. Para wzięła ślub w sierpniu 2020 roku, gdy Marin pełniła urząd szefowej rządu. Przyjęcie weselne odbyło się wówczas w rządowej rezydencji w Helsinkach.

"Złożyliśmy razem podanie o rozwód. Jesteśmy wdzięczni za wspólne 19 lat i za naszą ukochaną córkę. Jesteśmy nadal przyjaciółmi, bliskimi sobie i kochającymi rodzicami. W przyszłości będziemy spędzać czas jako rodzina. Mamy nadzieję, że uszanujecie naszą prywatność i więcej nie będziemy tego komentować" – przekazała 37-letnia Marin na swoim profilu na Instagramie. Z Markusem Raikkonenem, byłym piłkarzem, obecnie przedsiębiorcą i inwestorem, Marin zna się od czasów szkolnych.

Sanna Marin poinformowała na Instagramie, że rozwodzi się z mężem Instagram/sannamarin

"Imprezowy skandal" z fińską premier w roli głównej

Lokalne media informowały o możliwym rozpadzie małżeństwa już w ubiegłym roku, gdy Marin była bohaterką "imprezowego skandalu". Latem 2022 roku do mediów społecznościowych wyciekły nagrania wideo z domówki, podczas której liderka socjaldemokratów i ówczesna szefowa rządu bawiła się i tańczyła w gronie celebrytów oraz influencerów. Aby uciąć spekulacje, zdecydowała się dobrowolnie poddać badaniom na obecność narkotyków. Wynik, który podano do publicznej wiadomości, był negatywny.

Nie było to jedyne kontrowersyjne nagranie z Sanną Marin w roli głównej, jakie w tamtym czasie obiegło media. Na innym, zarejestrowanym w popularnym klubie Marin została uwieczniona w tańcu ze znanym fińskim piosenkarzem i muzykiem. W mediach sugerowano, że muzyk całował ją po szyi. Dotychczas podczas ważniejszych wydarzeń, czy różnego rodzaju spotkań, Marin widywana była razem z mężem. W tym roku portale plotkarskie upubliczniały również zdjęcia małżonka Marin, który spędzał czas w towarzystwie innych kobiet.

Dymisja i wyborcza porażka

Sanna Marin nie będzie dalej kierować fińskim rządem ani też przewodniczyć partii socjaldemokratycznej. Oficjalnie podała swój gabinet do dymisji po przegranych wyborach, które odbyły się 2 kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sanna Marin o swojej przyszłości po wyborach. "Mam nadzieję, że będę mogła prowadzić spokojniejsze życie"

Obowiązki szefa Rady Ministrów będzie pełnić do czasu wyłonienia nowej koalicji, którą formują obecnie ugrupowania prawicowe.

Poinformowała także, że nie będzie ubiegać się o kolejną kadencję przewodniczącego partii socjaldemokratycznej.

Autorka/Autor:momo/tr

Źródło: PAP