Wyrzutnia rakiet Iskander zderzyła się z ciężarówką na drodze federalnej w Kraju Krasnodarskim

Autor:
tas
Źródło:
Kommiersant, Radio Swoboda
Do wypadku doszło w pobliżu miasta Armawir
Do wypadku doszło w pobliżu miasta Armawir Google Earth
wideo 2/5
Google Earth Do wypadku doszło w pobliżu miasta Armawir

Na drodze federalnej Kaukaz w Kraju Krasnodarskim w Rosji - w pobliżu ukraińskiego Krymu - w czwartek wieczorem doszło do zderzenia wyrzutni rakiet Iskander i ciężarówki przewożącej butle z wodą - poinformowały w piątek rosyjskie media. Resort obrony i MSW nie skomentowały tych doniesień - podał dziennik "Kommiersant".

Rosyjska sekcja Radia Swoboda poinformowała, że ciężarówka marki Kamaz przewoziła pięciolitrowe butle z wodą. "W czasie wypadku ładunek poleciał na drogę, a samochód wpadł do rowu. W wyniku zderzenia ludzie zostali zakleszczeni w pojazdach. Trafili do szpitala" - dodała rozgłośnia, powołująca się na doniesienia lokalnej trasy. Liczby poszkodowanych nie podano.

Wyrzutnia Iskander. Zdjęcie ilustracyjne mil.ru

Dziennik "Kommiersant" opublikował zdjęcia, rozpowszechniane na portalach społecznościowych, na których widać wbitą w rów ciężarówkę, a także wyrzutnię rakiet. "Górna część pojazdu wojskowego jest pokryta plandeką" - relacjonował "Kommiersant". Dziennik napisał, "nie był w stanie uzyskać oficjalnych danych o wypadku".

MSW odmawia komentarza

"Szef służby prasowej Głównego Zarządu MSW w Kraju Krasnodarskim Aleksander Runow odmówił komentarza na temat sytuacji, przekierowując pytania do ministerstwa obrony. Prośba do resortu wojskowego pozostała bez odpowiedzi, telefon rzecznika Południowego Okręgu Wojskowego Wadima Astafiewa został wyłączony" - napisał "Kommiersant".

Lekarze szpitala w Armawirze również nie ujawnili informacji o liczbie i stanie ofiar, powołując się na tajemnicę medyczną.

Kraj Krasnodarski w pobliżu Krymu

Kraj Krasnodarski znajduje się przy okupowanym przez Rosję Krymie. Oba regiony oddziela jedynie Cieśnina Kerczeńska. "Rosja wykorzystuje systemy rakietowe Iskander do ataków na Ukrainę. Ta broń jest jedną z najpotężniejszych w rosyjskim arsenale" - podało Radio Swoboda.

Rozgłośnia przypomniała, że w zeszłym roku w Kraju Stawropolskim zderzył się transporter opancerzony Gwardii Rosyjskiej i pasażerski minibus. Zginęły dwie osoby. Rok wcześniej transporter opancerzony staranował samochód w Osetii Północnej. W wyniku tego zdarzenia pięć osób zostało rannych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas

Źródło: Kommiersant, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości