Władimir Putin przemawiał na Łużnikach. Przerwana transmisja w telewizji państwowej

Autor:
akw/
tam
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

W piątek na moskiewskich Łużnikach przemawiał Władimir Putin. W propagandowym wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy osób. Zorganizowano je w ósmą rocznicę aneksji Krymu. W pewnym momencie transmisja przemówienia rosyjskiego prezydenta została przerwana.

Zorganizowane przez Kreml wydarzenie odbyło się na stadionie Łużniki w Moskwie. Obiekt zapełnił się osobami wymachującymi rosyjskimi flagami. Według doniesień medialnych wiwatujący uczestnicy wydarzenia deptali ukraińskie flagi.

W trakcie wydarzenia głos na scenie zabrał Władimir Putin.

- Nasi chłopcy w tej specjalnej operacji wojskowej walczą ramię w ramię. Pomagają i wspierają się nawzajem. W razie potrzeby osłaniają (innego żołnierza) przed kulą na polu bitwy własnymi ciałami, jakby był ich własnym bratem. Dawno nie widzieliśmy takiej jedności - zapewniał zgromadzonych na Łużnikach. - Wiemy, co musimy zrobić, jak to zrobić i jakim kosztem to zrobić. Absolutnie zrealizujemy nasze plany - mówił dalej.

Przekonywał słuchaczy, że inwazja na Ukrainę "była konieczna", bo Stany Zjednoczone wykorzystywały Ukrainę do grożenia Rosji, a sama Rosja musiała bronić się przed "ludobójstwem" rosyjskojęzycznych osób na Ukrainie. Twierdzenia Putina stały w sprzeczności z faktami. 

Czytaj też: "Putin twierdzi, że jego armia atakuje tylko obiekty militarne". Dosadna odpowiedź Kliczki

Przemówienie Putina przerwane

Przemówienie rosyjskiego prezydenta - transmitowane przez rosyjską telewizję państwową - zostało nagle przerwane. Zamiast tego pokazano odegrane wcześniej na wydarzeniu pieśni patriotyczne. Putin później wrócił na antenę telewizji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję RIA, tłumaczył, że powodem zdjęcia Putina z anteny była usterka techniczna. 

Czytaj też: Prezydent USA Joe Biden: to, co robi Władimir Putin i jego wojska na Ukrainie, jest nieludzkie

Siły Władimira Putina zaatakowały Ukrainę 24 lutego. Ich zbrojny atak trwa już 23 dni. Rosjanie atakują między innymi osiedla mieszkalne, szkoły, teatry i szpitale (w tym położnicze). Żołnierzom nie udało się do tej pory opanować stolicy Ukrainy.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 23. dzień inwazji

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/ tam

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości