Wielki pożar w centrum handlowym pod Moskwą. Zawaliła się część budynku

Autor:
KS//now
Źródło:
PAP, Reuters

Na terenie centrum handlowego w podmoskiewskich Chimkach wybuch pożar - poinformowały rosyjskie media. Zginęła co najmniej jedna osoba. Ogień doprowadził do zawalenia się części konstrukcji, co znacząco utrudniło akcję gaśniczą. W internecie pojawiły się nagrania pokazujące rozprzestrzeniające się płomienie. Widać na nich wybuch, prawdopodobnie spowodowany pożarem.

Informację o pożarze służby otrzymały o godzinie 5.58 czasu lokalnego (godzinie 3.58 w Polsce). Według ostatnich informacji pożar objął powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. W mediach pojawiły się doniesienia, że powierzchnia pożaru może być dwukrotnie większa.

Pożar w centrum handlowym pod MoskwąREUTERS

W internecie pojawiły się nagrania przedstawiające pożar obejmujący znaczną część budynku. Wideo pokazujące ogień i eksplozję towarzyszącą rozprzestrzenianiu się płomieniu opublikował między innymi serwis informacyjny "The New Voice of Ukraine".

Pożar w centrum handlowym pod Moskwą

Media o przyczynach pożaru

Ogień doprowadził do zawalenia się części konstrukcji, co skomplikowało wysiłki strażaków.

Jako jedną z możliwych przyczyn pojawienia się ognia rosyjskie media państwowe, powołując się na ratowników, początkowo wskazywały podpalenie. Później jednak podano, że przyczyną mogły być prowadzone prace spawalnicze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:KS//now

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: REUTERS

Pozostałe wiadomości