Rosyjski biznesmen Paweł Antow wypadł z hotelowego balkonu

Autor:
mjz/kg
Źródło:
PAP
Rosyjski biznesmen zmarł w mieście Rayagada w Indiach
Rosyjski biznesmen zmarł w mieście Rayagada w Indiach
Google Maps
Google MapsRosyjski biznesmen zmarł w mieście Rayagada w Indiach

Paweł Antow, rosyjski biznesmen i deputowany organu ustawodawczego w obwodzie włodzimierskim, notowany niegdyś na liście "Forbesa", zmarł po upadku z trzeciej kondygnacji hotelu w Rayagada w Indiach - podał niezależny portal Mediazona. Jakiś czas temu w jego mediach społecznościowych pojawił się krytyczny wobec działań Rosji w Ukrainie komentarz.

65-letni Antow, w ostatnich latach jeden z najbogatszych rosyjskich urzędników, prawdopodobnie wypadł z hotelowego balkonu w niedzielę. Kilka dni wcześniej jego znajomy Władimir Bydanow, 61-letni biznesmen, zachorował w swoim pokoju "z powodu nadmiaru alkoholu" i zmarł w szpitalu - poinformowała w poniedziałek Mediazona.

Lokalna policja zakwalifikowała śmierć Antowa jako samobójstwo. Konsul generalny Rosji w Kalkucie Aleksiej Idamkin powiedział, że policja "nie widzi elementów kryminalnych" w żadnym z tych dwóch zgonów. Na stronie internetowej rady obwodowej we Włodzimierzu pojawił się nekrolog Antowa bez podania przyczyny śmierci.

W czerwcu na profilu Antowa w jednej z platform społecznościowych pojawił się komentarz na temat ostrzału przez rosyjskie wojsko budynku mieszkalnego w Kijowie. "Prawdę mówiąc, niezwykle trudno jest nazwać to inaczej niż mianem terroru" - można było przeczytać we wpisie. Krótko później został usunięty, a Antow nazwał go "wynikiem błędu technicznego". "Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że jestem zwolennikiem prezydenta i patriotą mojego kraju, szczerze podzielam cele specjalnej operacji wojskowej (w ten sposób władze Rosji nazywają inwazję na Ukrainę - red.)" - napisał potem Antow.

Biznesmen należał do rządzącej partii Jedna Rosja. W 2018 i 2019 roku znalazł się na prowadzonej przez rosyjskie wydanie magazynu "Forbes" liście najbogatszych rosyjskich urzędników państwowych. W kolejnych latach nie był już notowany w tym rankingu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości