Putin usunął żonę z oficjalnej biografii. "Miał miejsce rozwód"


Z oficjalnej biografii prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina zniknęły wszystkie informacje o jego żonie, Ludmile. Rzecznik Kremlu wyjaśnił, że to z powodu rozwodu, którego procedura właśnie dobiegła końca.

Biografia zamieszczona jest na stronie internetowej Władimira Putina i jest jedyną oficjalną. Od wtorku nie ma w niej ani jednej wzmianki o pierwszej żonie Putina. Pozostała jedynie informacja o tym, że prezydent ma dzieci: 28-letnią Marię i 27-letnią Katję.

- To oznacza, że miał miejsce rozwód - powiedział w rozmowie z agencją Itar-TASS rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

Jednak, jak pisze "The Moscow Times", na stronie Kremla jest także długa biografia dokładnie opisująca życie prezydenta. Stąd wzmianka o żonie nie zniknęła. Nie ma jednak także żadnej informacji o rozwodzie.

Rozwód Putina

Informację o rozwodzie para ogłosiła w telewizyjnym wystąpieniu w czerwcu 2013 roku. Ogłosili, że oboje chcą zakończyć trwające ponad 30 lat małżeństwo.

Jak pisze "The Moskow Times", niemal rok po oficjalnym komunikacie o rozwodzie, Putin pozostaje singlem. Nie jest jasne, czy się z kimś umawia.

Pojawiły się jednak plotki, że przyczyną rozpadu małżeństwa z Ludmiłą jest gimnastyczka Alina Kabajewa, młodsza od Putina o 30 lat. Media donosiły nawet, że para wzięła ślub i spodziewa się dziecka.

Napisać historię od nowa

Portal radia Echo Moskwy napisał, że usunięcie Ludmiły Putin z biografii potwierdza tylko tezę, że historię można napisać od nowa. "Ludmiła jest historią. Cała epoka zostaje teraz wyrzucona z naszych podręczników historii" - napisano.

"The Moscow Times" przypomina, że w ubiegłym roku powstał nowy, ustandaryzowany podręcznik do nauki historii. Nie ma w nim słowa o głównych przeciwnikach Putina, m.in. szefie koncernu Jukos Michaile Chodorkowskim, czy polityku Borysie Bieriezowskim.

Gazeta zwraca uwagę, że podręcznik przypomina te z czasów sowieckich.

Państwo Putin w dniu ślubu (28 lipca 1983 r.)kremlin.ru, wikipedia

Autor: pk//gak / Źródło: The Moscow Times

Pozostałe wiadomości