Polska baza ostrzelana, jeden zabity

 
Żaden Polak nie został ranny
Źródło zdj. gł.: TVN24
Iraccy rebelianci ostrzelali nad ranem polską bazę Echo w irackiej Diwaniji, informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Polakom nic się nie stało. Zginął amerykański cywil.

Jak podał MON w komunikacie, żaden z żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego nie odniósł obrażeń.

W miejsce, skąd prowadzono ostrzał natychmiast skierowano patrole sił koalicyjnych, irackie wojsko i policję. Wojska zapewnia, że szuka sprawców ataku.

Ostatni raz baza była zaatakowana 28 marca. Również wówczas ranny został amerykański cywil.

W bazie Echo stacjonuje ok. 900 polskich żołnierzy.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: