Pogrzeb Benedykta XVI. Program specjalny w TVN24 BiS i TVN24 GO

Autor:
red.
Źródło:
TVN24

Dziś o godzinie 9.30 w Watykanie rozpocznie się msza pogrzebowa Benedykta XVI. Emerytowany papież spocznie w podziemiach Bazyliki świętego Piotra. Oczekuje się, że w mszy weźmie udział około 100 tysięcy osób. Przybędą również przywódcy z ponad 30 państw, w tym z Polski. W TVN24 BiS o godzinie 9 rozpocznie się program specjalny. Transmisja z wydarzenia również w TVN24 GO.

Przed godziną 9 trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie wyniesiona z bazyliki watykańskiej na plac św. Piotra, gdzie będzie odmawiany różaniec. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 9.30. Przewodniczyć jej będzie papież Franciszek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzy trumny i "opancerzony" Rzym. Tak będzie wyglądać pogrzeb Benedykta XVI

Według zapowiedzi Watykanu w ceremonii będą uczestniczyć dwie oficjalne delegacje: z Włoch i Niemiec. Przybędą też przywódcy i koronowane głowy z innych krajów. Oczekuje się, że udział w pogrzebie weźmie około 100 tysięcy osób.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Benedykta XVI od północy w rejonie placu św. Piotra została wprowadzona czerwona strefa bezpieczeństwa. Wstęp do niej jest możliwy tylko przez punkty kontrolne sił porządkowych.

Benedykt XVI zmarł w sobotę 31 grudnia w klasztorze na terenie Ogrodów Watykańskich, gdzie mieszkał po ustąpienia z urzędu. Miał 95 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 BiS na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości