Świat

Tragiczny finał sceny egzekucji. Lekarze stwierdzili u aktora śmierć mózgu

Świat

TwitterRaphael Schumacher miał 27 lat

Lekarze, którzy opiekowali się w ostatnich dniach młodym włoskim aktorem Raphaelem Schumacherem, stwierdzili u niego śmierć mózgu. Schumacher przez przypadek powiesił się w jednej ze scen w trakcie spektaklu w Teatro Lux we włoskiej Pizie.

Lekarze w Pizie stwierdzili stan śmierci mózgu u młodego aktora, który odgrywając scenę egzekucji, powiesił się w trakcie spektaklu w miejscowym Teatro Lux.

Rodzina 27-letniego Raphaela Schumachera wydała zgodę na pobranie od niego organów do transplantacji; lekarze rozpoczęli procedury - potwierdził w piątek w CNN rzecznik Szpitala Cisanello w Pizie.

Śledztwem objęte cztery osoby

Policja zapowiedziała śledztwo w sprawie wypadku. Jak podało BBC, funkcjonariusze mają sprawdzić, czy wszystkie procedury bezpieczeństwa podczas spektaklu zostały zachowane. Według włoskiej agencji informacyjnej ANSA, policja do śledztwa włączyła cztery osoby, które mogły brać udział w ewentualnym zabójstwie aktora. Schumacher występował w eksperymentalnym spektaklu na dziedzińcu Teatro Lux w Pizie w sobotnią noc. Aktor recytował monolog z "Przebudzenia wiosny" Franka Wedekinda, sam przed jednym widzem, po czym umieścił sobie na głowie stryczek. To właśnie kobieta, która oglądała tę scenę - studentka medycyny - zorientowała się, że coś jest nie w porządku. Zauważyła, że sznur jest zbyt mocno napięty wokół szyi Włocha. Jak podaje CNN, głowa aktora była zasłonięta w tym czasie, ale studentka zauważyła, że jego ciało drży. Aktor został zdjęty nieprzytomny i w stanie poważnego niedoboru tlenu. Do szpitala trafił w stanie śpiączki.

"Jesteśmy w szoku"

- Jesteśmy w szoku - powiedział Daily Mail Gabriele De Luca, dyrektor artystyczny teatru. - Nikt, nawet my nie rozumiemy tego, co się stało, dlatego od policji zależy, czy sprawa zostanie wyjaśniona - dodał. Prokuratura bada okoliczności zdarzenia. Matka aktora oraz jego bliscy przyjaciele stanowczo wykluczyli sugestie, że Schumacher mógł świadomie targnąć się na swoje życie. Według źródeł BBC, sprawa badana jest jako tragiczny wypadek na scenie, jednak w trakcie śledztwa mogą pojawić się zarzuty od ciężkiego uszczerbku na zdrowiu po oskarżenie o zabójstwo.

Autor: tmw/ja / Źródło: BBC News, CNN, Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Twitter