Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę

Źródło:
PAP, TVN24
Dym unoszący się po ataku Libanu na Izrael
Dym unoszący się po ataku Libanu na IzraelReuters
wideo 2/4
Dym unoszący się po ataku Libanu na IzraelReuters

Władimir Putin przybył do Korei Północnej. Siły Obronne Izraela poinformowały, że zatwierdziły plan ofensywy na Liban. Gwiazda muzyki pop Justin Timberlake usłyszał zarzuty. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 19 czerwca.

1. Putin w Korei Północnej

Rosyjski dyktator Władimir Putin przybył do Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un. Jak podaje agencja Reutera, rosyjskie media państwowe pokazały, jak Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ściskali sobie dłonie po wylądowaniu Putina w Korei.

Przed wizytą Putin podziękował Korei Północnej za wsparcie w wojnie przeciw Ukrainie i mówił, że liczy na podpisanie "wieloaspektowego strategicznego traktatu o partnerstwie".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Władimir Putin z wizytą w Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un

3. Izraelska armia zatwierdziła plan ofensywy na Liban

Siły Obronne Izraela poinformowały, że zatwierdzone zostały plany ofensywy na Liban i podjęto decyzję o "stałym zwiększaniu gotowości wojsk" lądowych.

Portal Times of Israel przypomina, że Izrael ostrzegał, iż nie będzie tolerował obecności libańskiego Hezbollahu przy swej północnej granicy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Izraelska armia zatwierdziła plany ofensywy na Liban

Zniszczenia po izraelskim atakuOHAMMED SABER/PAP/EPA

4. Były szef policji nie będzie pracować w klubie sportowym

Byłego komendanta głównego policji wprowadził do rady nadzorczej Piasta Gliwice mniejszościowy udziałowiec, bo Jarosław Szymczyk mieszkał blisko i dbał o bezpieczeństwo w klubie.

Większościowy udziałowiec, czyli miasto, poprosiło o zmianę tej decyzji. We wtorek ogłoszono, że generała w klubie sportowym nie będzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jarosław Szymczyk nie będzie już pracować w klubie sportowym

5. Politycy PiS atakują rząd za politykę migracyjną

- To rasizm w czystej postaci. To jest również (...) naruszenie dóbr osobistych. Mam nadzieję, że te osoby, które są ofiarami takich działań politycznych, będą miały swoich pełnomocników, którzy zajmą się tą sprawą - mówiła dr Hanna Machińska, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

Politycy Zjednoczonej Prawicy zaczęli regularnie publikować na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia osób o ciemniejszym kolorze skóry, podsycając rasistowskie nastroje i sugerując, że osoby te przebywają w Polsce nielegalnie. Krytykują przy tym politykę migracyjną rządu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrzucają zdjęcia osób o innym kolorze skóry i krytykują rząd. "To jest rasizm w czystej postaci"

5. Justin Timberlake zatrzymany

Justin Timberlake został zatrzymany - poinformowała stacja ABC News, powołując się na funkcjonariuszy policji. Po spędzeniu nocy w areszcie we wtorek stanął przed sądem, gdzie postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - informuje CNN.

Według cytowanego przez stację prawnika 43-letniego artysty, Timberlake miał nie zatrzymać się na znaku stopu, jak również nie trzymał się swojego pasa ruchu.

CZYTAJ: Media: Justin Timberlake opuścił policyjny areszt. Postawiono mu jeden zarzut

Autorka/Autor:asty

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: VALERIY SHARIFULIN/EPA/PAP