"Z radością ogłaszam". Papież odwiedzi dwie europejskie stolice

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie Franciszek zapowiedział, że poleci na Węgry i Słowację. Będzie tam od 12 do 15 września. To pierwsza zagraniczna podróż papieża od marca, kiedy odwiedził Irak.

W kwietniu słowacka prezydent Zuzana Czaputova zapowiedziała, że papież Franciszek najprawdopodobniej we wrześniu odbędzie pielgrzymkę do Bratysławy. Franciszek otrzymał zaproszenie podczas wizyty Czaputovej w Watykanie w grudniu 2020 roku.

W niedzielę papież poinformował, że 12 września odprawi w stolicy Węgier, Budapeszcie, mszę, a następnie złoży wizytę duszpasterską na Słowacji. Swoją podróż papież zapowiedział podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Po odmówieniu modlitwy zakomunikował: - Z radością ogłaszam, że w dniach 12-15 września, jeśli Bóg da, udam się na Słowację z wizytą duszpasterską. Słysząc aplauz na placu Świętego Piotra, dodał, że "Słowacy są zadowoleni".

- Wcześniej, po południu odprawię w Budapeszcie mszę kończącą Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Z serca dziękuję tym, którzy przygotowują tę podróż i modlę się za nich - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W marcu Franciszek odbył historyczną podróż do Iraku. W 2020 roku z powodu pandemii program jego publicznych zajęć został znacznie ograniczony, a liczba spotkań w kalendarzu - zredukowana. Papież nie odbywał wtedy żadnych podroży zagranicznych, ani po Włoszech.

Franciszek w tym roku otrzymał także zaproszenie na Ukrainę.

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości