Zuchwała kradzież w niemieckim muzeum. Zrabowano eksponaty warte miliony euro

Autor:
jdw//az
Źródło:
The Guardian, Der Spiegel
Manching
Manching Google Earth
wideo 2/4
Google EarthManching

We wtorek 22 listopada pracownicy Kelten & Römermuseum Museum w miejscowości Manching zauważyli, że z ekspozycji skradziono około 450 złotych monet. Straty szacowane są na kilka milionów euro. Wcześniej w okolicy muzeum zerwane zostało połączenie telefoniczne i internetowe dla ponad 13 tysięcy odbiorców.

Skradziona kolekcja była jedną z najcenniejszych w muzeum w Manching. Pochodzące z III wieku celtyckie złote monety odkryto w 1999 roku. Wartość wszystkich 450 sztuk szacuje się na kilka milionów euro. - Utrata tych celtyckich skarbów to katastrofa. Jako świadectwo naszej historii te złote monety są niezastępowalne - przekazał, cytowanej przez "The Guardian" agencji DPA, bawarski parlamentarzysta Markus Blume. 

Włamanie do Kelten & Römermuseum Museum

Lokalne władze poinformowały, że w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy doszło do zakłócenia sieci telefonicznej i internetowej. Zdaniem burmistrza miasta Herberta Nerba, za odcięciem łączności stoją włamywacze. - Muzeum jest pilnie strzeżonym miejscem, ale (tej nocy - red.) wszystkie połączenia z policją zostały zerwane - tłumaczył w rozmowie z "The Süddeutsche Zeitung". 

Portal "Der Spiegel", powołując się na komendę policji w Ingolstadt, podaje, że wtorkowej nocy w okolicy muzeum zerwane zostało połączenie telefoniczne i internetowe dla ponad 13 tysięcy odbiorców (zarówno publicznych, jak i prywatnych).

ZOBACZ TEŻ: Pół miliona euro za pomoc w ujęciu włamywaczy do skarbca. "Decydujących wskazówek nadal brak"

Autor:jdw//az

Źródło: The Guardian, Der Spiegel

Pozostałe wiadomości