Brutalne zabójstwo sześciolatka. Nie wrócił do domu z boiska

Źródło:
Deutche Welle
Pragsdorf, Niemcy
Pragsdorf, NiemcyGoogle Maps
wideo 2/3
Pragsdorf, NiemcyGoogle Maps

Policja z północno-wschodnich Niemiec aresztowała 14-latka w związku z zabójstwem sześcioletniego chłopca - informuje Deutche Welle. Nastolatek był ostatnią osobą, która widziała dziecko żywe, a podczas przesłuchania "gubił się w zeznaniach".

Ciężko ranny sześciolatek został znaleziony 14 września w krzakach we wsi Pragsdorf w landzie Maklemburgia-Pomorze Przednie. Podjęta próba reanimacji nie przyniosła skutku, w szpitalu stwierdzono zgon dziecka. Sekcja zwłok wykazała, że zmarło ono w wyniku licznych ran kłutych. Jak wyjaśnia portal Deutche Welle, rodzice chłopca zgłosili jego zaginięcie po tym, jak ten nie wrócił do domu z boiska o umówionej porze.

We wtorek 26 września w związku ze sprawą policja aresztowała 14-latka. Z informacji przekazanych przez Deutche Welle wynika, że nastolatek był ostatnią osobą, która widziała sześciolatka żywego. W trakcie przesłuchania chłopak "gubił się w zeznaniach".

Niemiecki portal informuje również, że w pobliżu miejsca, w którym leżało ciało dziecka, funkcjonariusze znaleźli nóż, który według ustaleń śledczych miał zostać użyty przez sprawcę. Znajdowały się na nim ślady krwi i włókien ofiary. Na nożu zabezpieczono też DNA, jak przekazała policja, "z dużym prawdopodobieństwem" pokrywające się z materiałem genetycznym zatrzymanego nastolatka.

Jak podaje Deutche Welle, 14-latek przebywa obecnie w areszcie śledczym. Motyw zbrodni pozostaje nieznany. Portal wyjaśnia, że chłopak od początku był w kręgu podejrzeń policji. Krótko po odnalezieniu zwłok przeszukano mieszkanie jego rodziców. Nie znaleziono tam narzędzia zbrodni ani innych dowodów, więc policja musiała wstrzymać się z aresztowaniem.

ZOBACZ TEŻ: 10-letnią Sarę znaleziono martwą w domu pod Londynem. "Boimy się o jej brata"

Niemcy. Fala przemocy wśród dzieci

Deutche Welle zaznacza, że to kolejna podobna zbrodnia, do jakiej doszło w ostatnim czasie w Niemczech. W marcu w landzie Nadrenia Północna-Westfalia 12-latka oraz 13-latka śmiertelnie raniły nożem koleżankę ze szkoły. W domu dziecka w Bawarii 11-latek zabił o rok młodszą dziewczynkę. Z kolei w sierpniu 15-latek z okolic Hanoweru został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za zamordowanie swojego rówieśnika.

Zdolność do ponoszenia odpowiedzialności karnej rozpoczyna się w Niemczech po ukończeniu 14. roku życia.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatki szantażowane "nagimi zdjęciami" stworzonymi przez sztuczną inteligencję. Trwa śledztwo

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: Deutche Welle

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock