Największe strzelaniny na uczelniach w USA

Aktualizacja:

Na amerykańskich uczelniach ostatnio co kilka miesięcy dochodzi do incydentów z bronią palną. Często giną w nich uczniowie. Przedstawiamy listę tych tragicznych wydarzeń.

W kwietniu 2007 roku w Blacksburgu koreański student Cho Seung-Hui zabił 32 osoby i ranił 25. Otoczony przez stróżów prawa popełnił samobójstwo. (100 KUL W CIAŁACH OFIAR VIRGINIA TECH)

2 września 2006 r. Douglas W. Pennington zastrzelił swych dwóch synów w czasie wizyty w kampusie Shepherd University w mieście Shepherdstown, w Zachodniej Wirginii. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

28 października 2002 r. - na uniwersytecie Failing w stanie Arizona, student wydziału medycznego i weteran wojny w Zatoce Perskiej, 40-letni Robert Flores, uzbrojony w pięć sztuk broni palnej, wdarł się do biura swej instruktorki i zastrzelił ją. Następnie wszedł do sali wykładowej i zabił dwie dalsze osoby. Później sam się zastrzelił.

16 stycznia 2002 r. - 42-letni Peter Odighizuwa, student ostatniego roku wydziału prawa Appalachian School of Law w stanie Wirginia, relegowany z uczelni powrócił na teren kampusu i zastrzelił dziekana, profesora i jednego ze studentów. Zanim został obezwładniony przez młodzież, ranił trzy studentki.

28 sierpnia 2000 r. - 36-letni James Easton Kelly, absolwent Uniwersytetu Arkansas, usunięty z programu studiów doktoranckich po dziesięciu latach pracy, zginął wraz ze swym promotorem, profesorem 67-letnim Johnem Locke. Według policji było to zabójstwo połączone z samobójstwem.

15 sierpnia 1996 r. - Student Politechniki w San Diego, 36-letni Frederick Martin Davidson w czasie obrony pracy magisterskiej przed komisją nagle wyciągnął broń i zastrzelił trzech profesorów.

1 listopad 1991 r. - 28-letni absolwent fizyki, student z Chin - Gang Lu, rozgoryczony pominięciem go przy przyznawaniu wyróżnień, zaczął strzelać na terenie kampusu uniwersytetu stanowego w Iowa. Zginęło pięciu pracowników uczelni, dwie osoby zostały ranne. Gang Lu popełnił następnie samobójstwo.

12 lipiec 1976 r. - Edward Charles Allaway, pracownik bibliotekI Uniwersytetu Kalifornijskiego w Fullerton zastrzelił w pracy siedmiu swych kolegów, raniąc dwóch innych. Allaway uważał, że koledzy zmuszają jego żonę, by grała w filmach pornograficznych. Na procesie w 1977 r. sędzia uniewinnił go jako chorego psychicznie.

4 maja 1970 r. - Czterech studentów zginęło, a dziewięciu zostało rannych w czasie interwencji Gwardii Narodowej w czasie antywojennego wiecu w kampusie Kent State University w stanie Ohio.

1 sierpnia 1966 r. - Charles Whitman z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin zastrzelił 16 ludzi a 31 zranił. Whitman strzelał przez 96 minut z platformy obserwacyjnej na terenie uczelni.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP