Uratowano mężczyznę w łodzi dryfującej na Morzu Karaibskim przez 24 dni

Autor:
pp
/ prpb
Źródło:
PAP
Uratowano mężczyznę w łodzi dryfującej na morzu przez 24 dni
Uratowano mężczyznę w łodzi dryfującej na morzu przez 24 dni
Twitter/ArmadaColombia
Twitter/ArmadaColombiaUratowano mężczyznę w łodzi dryfującej na morzu przez 24 dni

Na Morzu Karaibskim służby ratownictwa morskiego Kolumbii uratowały mężczyznę, którego łódź przez 24 dni dryfowała na wodach. Niedoświadczony rybak przekazał, że żywił się keczupem i kostkami bulionu.

Z zamieszczonego przez marynarkę wojenną Kolumbii nagrania, udostępnionego w internecie wynika, że uratowanym jest Elvis Francois z karaibskiej wyspy Dominika. Niedoświadczony rybak, którego łódź została zepchnięta na pełne morze u brzegów wyspy Saint-Martin, został wyłowiony ponad 200 kilometrów od położonego na północnym wschodzie Kolumbii miasta Puerto Bolivar.

Uratowano mężczyznę w łodzi dryfującej na morzu przez 24 dniTwitter/ArmadaColombia

Przedstawiciele ekipy ratunkowej sprecyzowali, że podjęli akcję w trakcie rutynowego patrolowania wybrzeża, kiedy dostrzegli łódź z wyrytym na jej boku napisem "Help".

Żywił się keczupem, kostkami bulionu i czosnkiem w proszku

Podczas rozmowy z kolumbijskimi lekarzami, którzy przeprowadzili badanie uratowanego rybaka w porcie w mieście Cartagena, mężczyzna wyjaśnił, że podczas samotnej podróży żywił się keczupem, kostkami bulionu oraz czosnkiem w proszku, które znalazł w łodzi.

"24 dni bez lądu, nikogo z kim można byłoby porozmawiać. Nie wiesz, co zrobić, nie wiesz, gdzie jesteś. Było ciężko. W pewnym momencie straciłem nadzieję. Myślałem o rodzinie" - podsumował zdarzenie 47-letni mężczyzna.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ArmadaColombia

Pozostałe wiadomości