Poćwiartowane i zapakowane w worki. Zwłoki dziesięciu osób ukryte pod podłogą lokalu tanecznego

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W meksykańskim mieście Tenango del Valle znaleziono zwłoki dziesięciu osób, prawdopodobnie są nimi ofiary jednego z karteli narkotykowych - poinformował sekretarz obrony Luis Cresencio Sandoval, cytowany przez dziennik "El Universal". Ciała były ukryte pod podłogą lokalu tanecznego.

Jak poinformowała w środę wieczorem meksykańska prokuratura, liczba ofiar odnalezionych pod podłogą lokalu w Tenango del Valle wzrosła do co najmniej 15. >>>>>> CZYTAJ NAJNOWSZE INFORMACJE <<<<<<<

Autorami makabrycznej zbrodni mogą być członkowie kartelu Jalisco Nueva Generacion (CJNG), który od lat specjalizuje się w przemycie narkotyków oraz w handlu bronią. Grupa przestępcza, uznawana za jedną z najgroźniejszych na terenie Meksyku, działa również na terenie ponad 20 państw świata.

Policja trafiła na zwłoki po uprzednim zatrzymaniu i przesłuchaniu członków meksykańskiego kartelu - wyjaśnił sekretarz obrony Luis Cresencio Sandoval. Zwłoki były poćwiartowane i zapakowane w worki.

Prokuratura generalna Meksyku poinformowała na Twitterze, że zwróciła się do sędziego o wydanie nakazów przeszukania nieruchomości zidentyfikowanych jako miejsca działalności przestępczej w Chapultepec, Toluce i Tenango Del Valle.

10 stycznia w Tenancingo, oddalonym 25 km od Tenango del Valle, zatrzymano czterech członków kartelu Jalisco Nueva Generacion. Zarekwirowano im narkotyki, oni zaś podali informację o miejscu złożenia zwłok - ujawnił meksykański polityk, dodając, że pod podłogą lokalu, w którym organizowano potańcówki, służby znalazły łącznie 42 worki wypełnione ludzkimi szczątkami.

Autorka/Autor:tas/dap

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/FiscaliaEdomex