Księżna Meghan urodziła córkę. "Zostaliśmy pobłogosławieni"

Źródło:
Reuters

Meghan Markle i książę Harry mają drugie dziecko. Córka księżnej i księcia Sussexu otrzymała imiona na cześć brytyjskiej królowej Elżbiety II i księżnej Diany, zmarłej matki księcia. Dziewczynka urodziła się w piątek w Kalifornii. Informując o tym w niedzielę, rodzice dziękowali za "miłość i modlitwy" z całego świata.

Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor urodziła się w piątek w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Przy porodzie obecny był książę Harry. "4 czerwca zostaliśmy pobłogosławieni przybyciem na świat naszej córki Lili" – przekazali Harry i Meghan, książę i księżna Sussexu, w wydanym w niedzielę oświadczeniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Pozostajemy wdzięczni za miłość i modlitwy, które czuliśmy z całego świata" - zapewnili. "Dziękujemy za nieustanną życzliwość i wsparcie w tym wyjątkowym dla naszej rodziny czasie" - dodali. Sekretarz prasowy pary powiedział, że zarówno matka, jak i córka czują się dobrze i wróciły do domu.

Sussexowie mają już syna, Archie’go, który urodził się w 2019 roku w londyńskim szpitalu Portland. W maju tego roku chłopiec obchodził drugie urodziny. Archie Harrison Mountbatten-Windsor jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu. Obecnie rodzina mieszka w Los Angeles, gdzie przeniosła się w zeszłym roku po rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków członków monarchii.

Symboliczne imię dziewczynki

Imieniem Lilibet nazywana była w dzieciństwie królowa Elżbieta II, która dziś ma 95 lat. Z kolei księżna Diana, matka Harry'ego i jego starszego brata Williama, była żoną następcy tronu księcia Walii Karola, z którym rozwiodła się w 1996 roku. Zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.

Meghan ujawniła w marcu w wywiadzie z Oprah Winfrey płeć wyczekiwanego wówczas jeszcze dziecka. Harry opowiadał, że czuł się "niesamowicie, po prostu, wdzięczny" losowi. - Mieć chłopca, a potem dziewczynkę, o co więcej można prosić. Mamy naszą rodzinę – powiedział.

Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle. Dziesięć najważniejszych rzeczy z rozmowy >>>

Autorka/Autor:akr/rzw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock