Łukaszenka gratuluje Poroszence zwycięstwa


Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pogratulował Petrowi Poroszence zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie, podkreślając, że dwustronne tradycje przyjaźni stanowią fundament dla wszechstronnej współpracy między dwoma krajami.

"Wielowiekowe tradycje przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz historyczna jedność naszych narodów stanowią trwały fundament dla rozwoju wszechstronnej i konstruktywnej współpracy" – napisał Łukaszenka w liście, który cytuje jego biuro prasowe.

"Białoruś pozostanie niezawodnym sąsiadem"

Białoruski prezydent zapewnił też, że "Białoruś zawsze była i pozostanie dla Ukrainy niezawodnym sąsiadem". - To dla nas ważne, by Ukraina była stabilnym i silnym państwem - zaznaczył.

Łukaszenka życzył też Poroszence sukcesów we wzmacnianiu niepodzielnej, rozkwitającej Ukrainy.

Zwycięstwo Poroszenki w pierwszej turze wyborów ogłosił w poniedziałek szef Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, Mychajło Ochendowski. Zgodnie z opublikowanymi w środę danymi po przeliczeniu ponad 98 proc. protokołów Poroszenko uzyskał 54,69 proc. głosów, a jego najgroźniejsza rywalka, była premier Julia Tymoszenko – 12,82 proc.

[object Object]
Wieczór wyborczy po ukraińsku. Uzbrojeni separatyści w hotelutvn24
wideo 2/15

Autor: adso\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości