Raper "przyznał się do morderstwa" w swoim utworze. Został aresztowany

Źródło:
CNN, People.com
Las Vegas
Las Vegas
Google Maps
Las VegasGoogle Maps

Kenjuan McDaniel, 25-letni raper z Las Vegas, jest oskarżony o morderstwo. Wśród dowodów obciążających mężczyznę są tekst i teledysk jego utworu, w których zdaniem śledczych odtworzono szczegóły zbrodni. "Szczegóły te wcześniej nie były upubliczniane i nie są powszechnie znane" - czytamy w cytowanym przez media nakazie aresztowania.

32-letni Randall Wallace został zamordowany 18 września 2021 roku na jednym z osiedli w Las Vegas. Postrzelono go trzykrotnie, zmarł na miejscu. Śledczy ustalili, że przed śmiercią mężczyzna kłócił się z trzema osobami, które wtedy przedstawiano jako niezidentyfikowane.

Jak przekazała w oświadczeniu policja metropolitalna z Las Vegas, 29 sierpnia tego roku w związku ze sprawą aresztowano Kenjuana McDaniela. Usłyszał on już zarzut morderstwa. CNN informuje, powołując się na treść nakazu aresztowania, że 25-latek był łączony ze śmiercią Wallace’a częściowo ze względu na jego związek z samochodem, z którego korzystano podczas morderstwa.

25-letni raper Kenjuan McDaniel jest oskarżony o morderstwo.LVMPD

ZOBACZ TEŻ: Czteroletnie bliźnięta spędziły noc w skrzyni na zabawki. Rano nie żyły

Przyznał się do morderstwa w swoim utworze

Kolejnym dowodem ma być tekst utworu rapera pt. "Fadee Free", który premierę miał w lipcu. "Detektywi zauważyli, że jego teledysk w znacznym stopniu przypomina szczegóły morderstwa, a w swoich tekstach Kenjuan przyznał się do morderstwa. (…) Szczegóły, które Kenjuan przedstawił w swoim teledysku, wcześniej nie były upubliczniane i nie są powszechnie znane" - napisano w cytowanym przez CNN fragmencie nakazu.

W nakazie zamieszczono również fragment jednego z tekstów 25-letniego rapera: "Otworzyłem ogień, usłyszałem: 'och!', zobaczyłem, że twoje ciało drży" - cytuje dziennik "Review-Journal". Z kolei 8 News Now donosi, że pseudonim, o którym w kawałku z lipca wspomina McDaniel, pokrywa się z używanym przez ofiarę.

McDaniel przebywa obecnie w areszcie. Z dokumentów sądowych, które przytacza portal People.com, wynika, że sąd ma przesłuchać go 14 września.

ZOBACZ TEŻ: Para porwana na oczach pięciorga swoich dzieci. Uzbrojeni napastnicy weszli do domu

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: CNN, People.com

Źródło zdjęcia głównego: LVMPD