TVN24 | Świat

Ocierał pot z czoła, gdy informował o zakażeniach. Teraz u wiceministra zdrowia wykryto koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
ft//rzw
Źródło:
Reuters, PAP

U Iradża Harircziego, irańskiego wiceministra zdrowia stwierdzono zakażenie koronawirusem - oświadczył we wtorek rzecznik resortu zdrowia. Jak dodał, polityk przechodzi kwarantannę. Już dzień wcześniej podczas konferencji prasowej w Teheranie wykazywał oznaki choroby.

Informację o pozytywnym wyniku przeprowadzonego u wiceministra Iradża Harircziego testu na obecność koronawirusa podała jako pierwsza półoficjalna irańska agencja ILNA. Potwierdził ją następnie rzecznik resortu zdrowia Kianush Jahanpur, który dodał, że polityk przechodzi obecnie kwarantannę.

KORONAWIRUS NA ŚWIECIE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM. CZYTAJ WIECEJ >>>

Oznaki choroby na konferencji prasowej

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Harirczi wykazywał oznaki podobne do przeziębienia i był widocznie osłabiony. Wielokrotnie ocierał pot z czoła. W pewnym momencie podano mu dodatkowe pudełko chusteczek higienicznych.

Harircziemu w czasie konferencji prasowej, na której informowano o rozwoju zakażenia w Iranie, towarzyszył rzecznik rządu Ali Rabej. Nie ma informacji o tym, czy u niego także wykryto wirusa.

Koronawirus w Iranie

W Iranie odnotowano dotychczas 16 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. Według rzecznika ministerstwa zdrowia, zakażonych jest 95 osób w kraju. To wzrost o 31 przypadków od poniedziałku.

Irańskie władze walczą z epidemią od 19 lutego, kiedy potwierdzono dwie pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa w mieście Kom w środkowym Iranie.

Władze nakazały w całym kraju odwołanie koncertów i zamknięcie szkół, uczelni i kompleksów sportowych w ramach środków ostrożności.

Jak się rozprzestrzenia koronawirus? (stan na 25 lutego rano)gisanddata.maps.arcgis.com

Autor:ft//rzw

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: