Najwięcej zakażeń od lutego. Władze o "sposobie na wyjście z pandemii"

Źródło:
PAP

Władze medyczne w Wielkiej Brytanii poinformowały w środę o ponad 16 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy dobowy wskaźnik nowych infekcji od początku lutego tego roku. - Szczepienia są naszym sposobem na wyjście z tej pandemii - przekonywał na konferencji prasowej Nadhim Zahawi, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za szczepienia.

Łącznie w ciągu siedmiu dni do środy stwierdzono prawie 79,5 tysiąca infekcji, czyli o 43,9 procent więcej niż w poprzednich siedmiu. Niemal wszystkie wykryte przypadki koronawirusa to zakażenia wariantem Delta, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach. W środę poinformowano też, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 41 przypadków jego nowej odmiany nazwanej Delta plus.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W środę brytyjskie władze poinformowały o 16 135 nowych zakażeniach. To największy dobowy bilans infekcji od pierwszych dni lutego. W ciągu doby zarejestrowano również 19 zgonów z powodu COVID-19. To oznacza, że łączny bilans z siedmiu dni - 101 - jest o 53 procent wyższy niż był w tych poprzednich dniach.

Koronawirus w Wielkiej BrytaniiShutterstock

"Szczepienia sposobem na wyjście z pandemii"

Mimo rosnących statystyk, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za szczepienia Nadhim Zahawi wskazywał w środę na konferencji prasowej, że dzięki szczepionkom każdego dnia kraj jest bezpieczniejszy. - Jedną rzeczą, którą na pewno wiemy, jest to, że szczepionki robią prawdziwą różnicę. Szczepienia są naszym sposobem na wyjście z tej pandemii - oświadczył.

Jak poinformował, w samej tylko Anglii szczepienia zapobiegły dotychczas 14 tysiącom zgonów i 44,5 tysiąca hospitalizacji, z czego 2500 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 43,45 mln osób, zaś drugą - 31,74 mln. Stanowi to odpowiednio 82,5 procent i 60,3 procent dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń, z powodu których zmarło 128 027 osób. Zarówno bilans zakażeń, jak i zgonów jest siódmym najwyższym na świecie.

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: