TVN24 | Świat

Wirusem mieli zakazić się na rodzinnym obiedzie. Nie żyją matka oraz dwoje jej dorosłych dzieci

TVN24 | Świat

Autor:
ft//ks
Źródło:
PAP, New York Times

73-letnia Grace Fusco, głowa amerykańskiej rodziny ze stanu New Jersey, a także dwoje jej dorosłych dzieci zmarło w związku z zakażenia koronawirusem. COVID-19 stwierdzono także u kolejnej czwórki potomków kobiety, którzy są obecnie hospitalizowani. Sytuację opisał w czwartek dziennik "New York Times". Według gazety, do zakażenia miało dojść podczas rodzinnego obiadu.

Grace Fusco, matka 11 dorosłych dzieci oraz babcia 27 wnuków zmarła w środę w wyniku zakażenia koronawirusem. Miała 73-lata. Kobieta nie wiedziała, że wcześniej z powodu COVID-19 zmarło dwoje jej dzieci.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE

Najstarsza córka Fusco, Rita, zmarła w piątek. O tym, że była zakażona koronawirusem, bliscy dowiedzieli się dopiero po jej śmierci. Najstarszy syn, Carmine zmarł w środę, kilka godzin przed swoją matką.

Jak powiedział dziennikowi "New York Times" bliski rodziny, zakażonych jest jeszcze czworo z 11 dzieci Fusco. Troje z nich jest w stanie krytycznym.

Większość prawdopodobnie została zakażona podczas tradycyjnego rodzinnego obiadu. Uczestniczyła w nim osoba, która miała wcześniej kontakt z pierwszą ofiarą śmiertelną COVID-19 w New Jersey. 20 członków rodziny jest objętych kwarantanną domową.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych

W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych koronawirusem. Na COVID-19 zachorowało już ponad 9500 osób. Zmarło 160.

Przypadki koronawirusa odnotowano już w każdym amerykańskim stanie. Najgorsza sytuacja panuje w stanach Nowy Jork, Waszyngton oraz Kalifornia. W New Jersey, z którego pochodzi rodzina Grace Fusco, odnotowano ponad 400 zakażeń.

W środę prezydent Donald Trump ogłosił pakiet pomocowy na czas epidemii koronawirusa. Przewiduje on m.in. darmowe testy na COVID-19 i płatny 10-dniowy urlop chorobowy dla niektórych zatrudnionych zakażonych.

W USA trwa dyskusja nad kolejnymi krokami. Następny pakiet dotyczyć ma małych przedsiębiorstw, przemysłu oraz gospodarstw domowych. Prawdopodobnie będą w nim zawarte również bezpośrednie transfery pieniężne dla Amerykanów. Reuters, powołując się na dokument resortu finansów, pisze o czekach na 250 dolarów. Amerykańska administracja nie potwierdzała żadnych kwot.

Autor:ft//ks

Źródło: PAP, New York Times

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości