TVN24 | Świat

We Francji zmarło 518 zakażonych. Od początku epidemii ponad osiem tysięcy

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
mjz,kz
Źródło:
PAP

Na całym świecie odnotowano już ponad 1,2 miliona przypadków zachorowania na COVID-19, a ponad 65 tysięcy z tych osób zmarło. W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło ponad 500 zakażonych osób, a łączny bilans przekroczył osiem tysięcy. Jak Polska, Europa i świat walczą z pandemią?

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:51

  Kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy za uwagę.

 • 22:33

  Barbados: Zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia. W kraju potwierdzono dotychczas 56 przypadków COVID-19.

 • 22:21

  Wielka Brytania: Premier Boris Johnson trafił do szpitala na kolejne badania. 10 dni temu potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. W piątek mówił, że czuje się lepiej, ale nadal ma wysoką gorączkę.

 • 22:17

  Irlandia: Premier Leo Varadkar ponownie zarejestrował się jako lekarz i będzie pracował przez jedną zmianę w tygodniu, aby pomóc w czasie kryzysu związanego z epidemią COVID-19 - poinformowało jego biuro.

 • 21:30

  Ukraina: Do 1308 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Bilans zmarłych chorych na COVID-19 zwiększył się w ciągu ostatniej doby o pięć - do 37.

 • 21:13

  Wielka Brytania: królowa Elżbieta II w specjalnym orędziu do narodu, wygłoszonym wieczorem w związku z epidemią koronawirusa, podkreśliła wartość samodyscypliny i determinacji. Podziękowała też personelowi służby zdrowia i wszystkim kluczowym pracownikom.

  - Zwracam się do was w tym czasie, który, jak wiem, jest coraz trudniejszy. To czas zakłóceń w życiu naszego kraju, zakłóceń, które przyniosły smutek niektórym, trudności finansowe wielu i ogromne zmiany w codziennym życiu nam wszystkim - mówiła królowa.

  - Mam nadzieję, że w nadchodzących latach wszyscy będą mogli być dumni z tego, jak zareagowali na to wyzwanie. A ci, którzy przyjdą po nas, powiedzą, że Brytyjczycy tego pokolenia byli tak samo silni jak inni, że samodyscyplina, spokojna, pogodna determinacja i współodpowiedzialność za innych wciąż charakteryzują ten kraj - dodała królowa.

 • 20:51

  Ukraina: na okres obowiązywania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa zamknięto jeden z najważniejszych klasztorów prawosławnych w kraju - kijowską Ławrę Peczerską. Nabożeństwa będą odbywać się bez udziału wiernych - podano na stronie internetowej.

  Podkreślono, że w modlitwach będzie można wziąć udział poprzez transmisje wideo.

 • 20:39

  Francja: w ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach i ośrodkach opieki nad osobami starszymi zmarło 518 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dyrektor generalny do spraw zdrowia Jerome Salomon. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych pandemii we Francji to 8078.

  Spośród ofiar śmiertelnych zanotowanych w ostatniej dobie 357 zmarło w szpitalach, a 161 w domach opieki. To drugi dzień z rzędu, w którym liczba zmarłych zmniejszyła się w obydwu kategoriach.

 • 20:35

  Czechy: w ciągu doby w związku z zakażeniem koronawirusem zmarło kolejne pięć osób - przekazało ministerstwo zdrowia. W sumie zmarło 67 osób. Łączna liczba zakażonych wyniosła 4543.

 • 19:37

  Stany Zjednoczone: gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo podał, że w stanie po raz pierwszy od wybuchu epidemii dobowy bilans zmarłych zakażonych koronawirusem okazał się niższy w stosunku do bilansu z poprzedniego dnia. Dotąd odnotowano łącznie 4159 ofiar śmiertelnych.

 • 19:34

  Turcja: w ciągu doby liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w tym kraju wzrosła o 3135 i wynosi obecnie 27069 - podało ministerstwo zdrowia.

  Władze potwierdziły także 73 kolejne zgony. Łącznie w Turcji zmarły 574 osoby.

 • 19:27

  Stany Zjednoczone: nadchodzący tydzień będzie najtrudniejszym i najsmutniejszym w życiu większości Amerykanów - powiedział naczelny lekarz USA Jerome Adams w telewizji Fox News.

  - To będzie nasze Pearl Harbor, nasz 11 września, tylko (...) to będzie się działo w całym kraju. Chcę, żeby Ameryka to zrozumiała - powiedział Adams.

  Zaznaczył jednak, że "jest światełko na końcu tunelu", o ile przez najbliższy miesiąc każdy dołoży starań, by spowolnić rozwój epidemii.

 • 18:59

  Pakistan: Jak donosi agencja AFP, kwarantannie poddano 20 tysięcy osób, które brały udział w religijnym zgromadzeniu zorganizowanym w połowie marca przez ortodoksyjny muzułmański ruch Tablighi Jamaat na wschodzie kraju.

  W wydarzeniu wzięło udział 100 tysięcy osób pomimo zaleceń władz, by nie organizować tak dużych zgromadzeń. Służby medyczne wciąż poszukują uczestników.

 • 18:20

  Włochy: W ciągu doby zmarło 525 osób zakażonych koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 15 887. Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podał, że liczba zmarłych jednego dnia jest najniższa od 19 marca.

  We Włoszech odnotowano dotychczas 124 tysiące zakażeń koronawirusem.

 • 17:52

  Polska: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 268 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o śmierci kolejnych 10 zakażonych pacjentów. Łącznie do tej pory w naszym kraju zdiagnozowano 4102 przypadki zakażenia, a 94 osoby.

  Czytaj więcej w tvn24.pl: Nowe przypadki zakażenia w Polsce

 • 17:41

  USA: W stanie Nowy Jork potwierdzono w ciągu ostatniej doby 8,327 przypadków COVID-19 i 594 kolejnych śmierci osób zakażonych. W stanie tym - który jest centrum epidemii w Stanach Zjednoczonych - zanotowano łącznie 122 tysiące zakażeń, z czego 4 159 osób zmarło.

 • 17:38

  Rosja: Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że kryzys gospodarczy, do którego przyczyniła się m.in. pandemia COVID-19, da o sobie znać i że należy się do niego przygotowywać. Ocenił, że państwa będą musiały koordynować działania antykryzysowe.

 • 17:18

  Włochy: W Toskanii będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek poza domem - ogłosił przewodniczący władz regionu Enrico Rossi. Zapowiedział, że władze rozdadzą mieszkańcom 10 milionów maseczek, po trzy na osobę.

 • 17:01

  Portugalia: W ciągu 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększyła się o 29 do 295 osób. Liczba potwierdzonych infekcji wzrosła z 10,5 tysiąca do ponad 11,2 tysiąca.

 • 16:51

  Austria: Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 270 nowych przypadków. Jednocześnie liczba osób wyleczonych z COVID-19 wzrosła o 491.

 • 16:47

  Bułgaria: Krajowy Sztab Operacyjny poinformował w niedzielę o 522 potwierdzonych dotąd przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba zgonów wzrosła w ciągu ostatniej doby o cztery do 19. W kraju wykonano dotąd 15 889 testów.

 • 16:18

  Włochy: Ponad 4100 pracowników szpitali w regionie Lombardia jest zakażonych koronawirusem. Łącznie w całych Włoszech ponad 11 tysięcy pracowników służby zdrowia zakaziło się koronawirusem. Zmarło 80 lekarzy oraz 25 pielęgniarzy i pielęgniarek.

  O statystykach w Lombarii poinformował burmistrz Bergamo Giorgio Gori.

 • 15:53

  Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że jest dumna między innymi z polskich lekarzy, którzy pojechali do Włoch, by udzielić pomocy tamtejszym medykom.

  Czytaj więcej: Von der Leyen "dumna" z europejskiej solidarności

 • 15:40

  Holandia: Od soboty zmarło 115 osób zakażonych koronawirusem. Całkowita liczba zgonów pacjentów chorych na COVID-19 to 1766. Od początku epidemii w kraju potwierdzono 17 851 przypadków zakażenia,

 • 15:29

  Wielka Brytania: W ciągu doby zmarło 619 osób zakażonych koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 4932.

 • 15:28

  Rosja: W całym kraju potwierdzono do niedzieli 5 389 przypadków zakażenia. 45 z tych osób zmarło, a 355 wyzdrowiało.

 • 15:26

  Białoruś: W kraju potwierdzono od początku epidemii 562 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło osiem z tych osób, wyzdrowiały 52.

 • 14:51

  Liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa w Iranie osiągnęła 3603 - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia tego kraju w niedzielę w telewizji państwowej. W ciągu ostatniej doby zmarło 151 osób. Do tej pory stwierdzono ponad 58 tys. zakażeń.

 • 13:20

  Białoruś. Pomimo braku oficjalnej kwarantanny, coraz więcej mieszkańców stolicy kraju Mińska pozostaje w domu, a wychodząc - zakłada maski. W sobotę władze Białorusi potwierdziły przedłużenie ferii szkolnych o kolejny tydzień.

 • 12:52

  Rząd Sudanu Południowego potwierdził w niedzielę pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, stając się zarazem ostatnim krajem na kontynencie afrykańskim, gdzie zgłoszono infekcje - podała agencja Reutera, powołując się na miejscowe władze.

 • 12:27

  Watykan. W bazylice Świętego Piotra papież Franciszek odprawił w Niedzielę Palmową mszę świętą, w której uczestniczyła tylko asysta liturgiczna, grupa duchownych i chórzyści. Po raz pierwszy w historii z powodu pandemii koronawirusa nie było wiernych, których zawsze przybywały tysiące. Franciszek zaapelował, aby spróbować "nawiązać kontakt z tymi, którzy cierpią, z tymi, którzy są sami i w potrzebie".

 • 12:07

  - W walce z pandemią najważniejsza jest wola wspólnej przyszłości, w której każdy jest solidarny z innymi - podkreśliła w sobotnim numerze francuskiego dziennika "Le Monde" przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak stwierdziła Niemka, "przyszłością Europy są polscy lekarze", którzy wspierają personel medyczny we Włoszech.

 • 11:53

  O 674 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w niedzielę tamtejsze ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 12 418. W Hiszpanii zakażonych zostało ponad 130 tysięcy osób. Władze sanitarne wskazały w komunikacie na zjawisko osłabienia dynamiki zgonów oraz zachorowań na Covid-19. Zaznaczyły jednak, iż kraj ten wciąż pozostaje drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem.

 • 11:40

  W ciągu ostatniej doby w Moskwie wykryto kolejnych 536 zakażeń koronawirusem - poinformował w niedzielę tamtejszy oddział państwowego urzędu sanitarnego Rospotriebnadzor. Tym samym liczba przypadków koronawirusa w stolicy Rosji sięgnęła 3893.

 • 11:14

  W Wenecji wioślarki rozwożą na pokładzie łodzi owoce i warzywa oraz inne produkty żywnościowe dla tamtejszych mieszkańców. Robią to bezpłatnie. Mówią, że dzięki temu czują się potrzebne w czasach pandemii.

 • 11:01

  W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 184 osoby zakażone koronawirusem - poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju wynosi 1342. W sumie potwierdzono prawie 92 tys. przypadków zakażenia Covid-19.

 • 10:31

  W Nowym Jorku odnotowano wzrost włamań - wynika z danych miejscowej policji. Właściciele niektórych sklepów, w tym przy prestiżowej Piątej Alei, dla bezpieczeństwa zabijają wejścia i okna wystawowe deskami.

 • 10:28

  W niedzielę wieczorem brytyjska królowa Elżbieta II wygłosi telewizyjne orędzie do narodu dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem.

  Będzie to dopiero czwarte przemówienie w takiej formule w trakcie jej 68-letniego panowania. Wcześniej monarchini uczyniła to: w 1991 roku w związku z I wojną w Zatoce Perskiej, w 1997 roku - po śmierci księżnej Diany oraz w 2002 roku - po śmierci Królowej Matki.

 • 9:46
 • 9:31

  Ponad 130 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatniej doby w Tokio - poinformowały w niedzielę japońskie służby medyczne.

 • 9:09

  Greckie służby objęły kwarantanną w tym tygodniu drugi ośrodek dla migrantów po uzyskaniu przez jednego z mężczyzn, 53-letniego Afgańczyka, wyniku pozytywnego na obecność koronawirusa - poinformowało w niedzielę ministerstwo do spraw migracji.

  Afgańczyk, który został zarażony, mieszka ze swoją rodziną w obozie w Malakasie, około 40 km na północ od Aten, wraz z setkami innych migrantów i osób ubiegających się o azyl. Został przewieziony do szpitala w stolicy - informuje agencja Reutera. I dodaje, że dalej będą przeprowadzane testy u osób, z którymi mężczyzna się kontaktował.

  Ministerstwo sprecyzowało, że obóz zostanie poddany kwarantannie przez dwa tygodnie; zostaną także wzmocnione siły policyjne pilnujące tego miejsca.

 • 8:46

  Liczba zmarłych osób, u których stwierdzono koronawirusa, wzrosła na Węgrzech do 34, zaś zakażonych do 733 – poinformowano w niedzielę na rządowej stronie poświęconej pandemii.

  W ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby – obie powyżej 80. roku życia. Stwierdzono też 55 przypadków zakażenia. Jak podkreślono, już 66 osób uznano za wyleczone. 13 435 osób znajduje się na kwarantannie domowej. Pobrano w sumie 21 250 próbek do testów.

 • 8:27

  Władze Algierii wydłużyły obowiązywanie godziny policyjnej w większości kraju. Od niedzieli nakaz pozostania w domach będzie obowiązywał już od godziny 15 do 7 rano - ogłosił premier kraju Abdelaziz Dżerad.

 • 8:25

  30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach - poinformowała w niedzielę państwowa komisja zdrowia. 25 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. Trzy kolejne osoby zmarły z powodu COVID-19 w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

  Pięć nowych infekcji stwierdzono w prowincji Guangdong w południowych Chinach - sprecyzowała państwowa komisja zdrowia.

  Od początku epidemii liczba osób zakażonych w Chinach wzrosła do 81 669, w tym koronawirusa wykryto u 913 osób z zagranicy.

 • 8:20

  Hiszpania jest już drugim po Stanach Zjednoczonych krajem z największą liczbą zakażonych koronawirusem. Liczba infekcji przekroczyła tam 126 tysięcy. W wielu miastach, między innymi w Madrycie i Barcelonie, dziękowano w sobotę pracownikom służb sanitarnych za walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa.

 • 8:11

  Do najciężej dotkniętego koronawirusem w Ameryce stanu Nowy Jork napłynęła w dwóch ratach pomoc z Chin. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w niedzielę i poniedziałek nadejdzie kolejne wsparcie z Waszyngtonu.

 • 8:10

  Co najmniej 8476 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. Sobota była kolejnym już w USA dniem z ponad tysiącem ofiar śmiertelnych COVID-19.

Całą dobę w sprawie koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia działa całodobowo

Autor:mjz,kz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: