TVN24 | Świat

Koronawirus dotarł na Węgry. Orban: mamy dwie zakażone osoby

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
momo,ft/pm,adso
Źródło:
PAP, Reuters, BBC, tvn24.pl, TVN24
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskim
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskimTVN24
wideo 2/35
Koronawirus w Europie

O dwóch pierwszych przypadkach koronawirusa na Węgrzech poinformował premier tego kraju Viktor Orban. Jak dodał, zainfekowane osoby to dwóch studentów z Iranu. Pierwszy przypadek zakażenia w środę stwierdzono w Polsce. Najwięcej przypadków koronawirusa odnotowano w Chinach oraz Korei Południowej. Według agencji Reutera wygląda na to, że nowy koronawirus rozprzestrzenia się obecnie znacznie szybciej poza Chinami. Jak walczy z nim świat?

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów
i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:48

  To koniec relacji na dziś. Dziękujemy za uwagę.

 • 21:33

  W Bagdadzie odnotowano przypadek śmiertelny koronawirusa - podało irackie ministerstwo zdrowia. To drugi zgon w Iraku wywołany zakażeniem.

 • 21:19

  W Algierii stwierdzono dziewięć nowych przypadków koronawirusa - podało ministerstwo zdrowia tego kraju. Łączna liczba zakażonych wzrosła więc do 17.

  Agencja Reutera zwróciła uwagę, że 16 spośród zainfekowanych osób to członkowie tej samej rodziny zamieszkującej prowincję Al-Bulajda. Siedemnastą osobą jest obywatel Włoch.

 • 21:11

  W hrabstwie Placer w północnej Kalifornii potwierdzono przypadek śmierci w wyniku zakażenia koronawirusem. To pierwszy zgon wywołany Covid-19 poza stanem Waszyngton.

  Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wirusa w USA wzrosła do 11.

 • 20:58

  Do 39 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w obszarze metropolitalnym Seattle (północny zachód USA) - poinformował departament zdrowia stanu Waszyngton. Zanotowano tam także 10 zgonów.

  Poprzedni bilans mówił o 27 zakażonych oraz 9 ofiarach śmiertelnych.

  Przypadki zgonów wystąpiły w hrabstwie King (9) i sąsiednim hrabstwie Snohomish (1).

  Łącznie w całych Stanach Zjednoczonych, według danych Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC), zainfekowanych koronawirusem jest 137 osób w 12 stanach. Około połowa z nich to osoby ewakuowane z wycieczkowca Diamond Princess, który był poddany kwarantannie w Japonii.

 • 20:37

  Region Lombardia, gdzie notuje się najwięcej przypadków koronawirusa we Włoszech, potrzebuje pięciuset lekarzy i tysiąca osób personelu pielęgniarskiego - ogłosiły w środę lokalne władze. Potrzeba tam również 6 milionów maseczek ochronnych.

  Szef wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach Lombardii Giulio Gallera powiedział na konferencji prasowej, że "rząd poprosił regiony o powiększenie miejsc na intensywnej terapii o 50 procent i na pulmonologii o 100 procent, ale do tego potrzebny jest personel i środki".

 • 20:30

  Agencja Reutera poinformowała o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w Arabii Saudyjskiej. To obywatel tego kraju, który powrócił z Iranu przez Bahrajn.

  Wcześniej w związku z zagrożeniem koronawirusem władze w Rijadzie tymczasowo zakazały swoim obywatelom i innym mieszkańcom tego kraju udziału w umrze, czyli tzw. mniejszej pielgrzymce do Mekki i Medyny.

  Dokładnie przed tygodniem Arabia Saudyjska zamknęła tymczasowo swoje granice dla zagranicznych pielgrzymów. Co roku pielgrzymuje tam ok. dwóch milionów muzułmanów z całego świata.

 • 19:19

  "Pizzę pokoju" zjedli w środę w Rzymie szef MSZ Włoch Luigi Di Maio i ambasador Francji Christian Masset. W ten sposób załagodzili polemikę na tle wyemitowanego przez francuską telewizję i uznanego przez Włochów za obraźliwy materiału na temat koronawirusa.

  Film wywołał powszechne oburzenie we Włoszech, gdzie lawinowo rośnie liczba zarażeń, a zmarło już ponad 100 osób. Krótki klip satyryczny przedstawia wypiek "pizzy korona", w trakcie, którego piekarz kaszle na nią i pluje.

  - To nie jest satyra, to jest obraza dla całego narodu - oświadczyła minister rolnictwa Włoch Teresa Bellanova.

  KONTROWERSYJNY KLIP I "PIZZA POKOJU". CZYTAJ WIECEJ >>>

 • 18:59

  Około 14,5 tysięcy osób na Białorusi zostało poddanych obserwacji w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia w Mińsku.

  Na Białorusi potwierdzono dotąd sześć przypadków zakażenia Covid-19.

 • 18:55

  Wszystkie szkoły i uniwersytety we Włoszech będą zemknięte od czwartku do połowy marca - poinformowała minister edukacji Lucia Azzolina. - Liczę na to, że dzieci będą mogły powrócić do szkół, tak szybko jak to możliwe - powiedziała minister na konferencji prasowej z udziałem premiera Giuseppe Contego.

  - Dla rządu nie była to łatwa decyzja - podkreśliła szefowa resortu. Zaznaczyła, że w tej sprawie konsultowano się z komitetem naukowym przy Radzie Ministrów.

  Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech wzrosła do 107. Zakażonych jest ponad 3 tysiące osób. Włochy to drugie po Chinach państwo z największą liczną zgonów.

 • 18:38

  Na Węgrzech potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa. To dwóch studentów z Iranu studiujących w tym kraju - poinformował premier Viktor Orban.

 • 18:36

  We Francji wykryto 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowały w środę władze tego kraju. Tym samym bilans osób zarażonych Covid-19 w ciągu doby wzrósł do 257. Najbardziej dotknięty wirusem jest region Hauts-de-France na północy Francji.

  Oficjalne dane mówią o 12 wyleczonych oraz czterech ofiarach śmiertelnych koronawirusa na terenie Francji.

 • 18:17

  Włoskie władze poinformowały, że do 107 wzrosła liczba ofiar koronawirusa w tym kraju. Od wtoku zanotowano wiec 28 kolejnych zgonów.

  Łączna liczba potwierdzonych przypadków we Włoszech wzrosła o ponad 500 i wynosi obecnie 3089. We wtorek władze informowały o 2502 zainfekowanych. Liczba wyleczonych osób wzrosła do 276.

  Zgodnie z oficjalnymi danymi przekazywanymi przez poszczególne kraje, Włochy są trzecim państwem na świecie - po Chinach i Korei Południowej - z największą liczbą zakażeń.

 • 17:35

  Do 28 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Indiach. Nowe przypadki wykryto w Delhi i w Dźajpurze, gdzie Covid-19 zdiagnozowano u 15 włoskich turystów i ich kierowcy - przekazał mediom w środę indyjski minister zdrowia Harsh Vardhan.

  Vardhan poinformował też, że w kraju monitorowanych jest w sumie 27 tys. osób. Lokalne władze i policja mają regularnie sprawdzać stan osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

 • 17:19

  Służby medyczne zdiagnozowały obecność koronawirusa u trójki dzieci w Hiszpanii oraz u jednego w Portugalii. To pierwsze przypadki infekcji Covid-19 wśród dzieci na Półwyspie Iberyjskim.

  U dzieci z Hiszpanii zdiagnozowano obecność koronawirusa w środę po południu. Łącznie od wtorkowego wieczora do środowego popołudnia przybyło w tym kraju 50 nowych przypadków zakażenia Covid-19. Łączna liczba zainfekowanych wynosi 198.

  Służby medyczne w Portugalii ujawniły, że w przypadku tego kraju chodzi o czteroletnią dziewczynkę, która w ostatnich dniach przebywała na terenie aglomeracji Madrytu. Łącznie w Portugalii stwierdzono 5 przypadków zakażenia.

  Od soboty służby medyczne Hiszpanii i Portugalii pozostają w bliskim kontakcie w związku z zakażeniami osób, które w ostatnich dniach przemieszczały się pomiędzy tymi krajami. Wśród pięciu zainfekowanych koronawirusem w Portugalii są trzy osoby, które ostatnio podróżowały do sąsiedniej Hiszpanii.

 • 16:21

  Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 32 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Łączna liczba zakażonych osób na Wyspach to 85.

  Jak przekazał profesor Chris Whitty z brytyjskich służb medycznych 29 nowych pacjentów to osoby, które w ostatnim czasie podróżowały do rejonów, w których stwierdzono koronawirusa. - Trzy kolejne osoby zaraziły się na terenie Wielkiej Brytanii - dodał.

 • 15:38

  W Radzie Unii Europejskiej w Brukseli, gdzie spotykają się unijni ministrowie, wykryto przypadek koronawirusa - poinformowały jej służby prasowe. To druga osoba z unijnych instytucji, u której zdiagnozowano zarażenie.

  Pierwszy, potwierdzony w środę przypadek dotyczy pracownika Europejskiej Agencji Obrony (EDA). Jej służby prasowe podkreśliły, że mimo zarażenia osoba ta czuje się dobrze i przebywa w samoizolacji w domu. Urzędnik ten gorzej się poczuł w sobotę i nie zgłosił się już później do pracy.

 • 15:25

  Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn przyznał w środę, że walka z szybkim szerzeniem się koronawirusa nie wszędzie przebiega w sposób optymalny. Problemem jest według niego powolna procedura testów. - Niejednokrotnie sprawdzanie podejrzanych przypadków trwa zbyt długo. Sytuacja jest nadal bardzo dynamiczna - oświadczył Spahn w Bundestagu.

  Minister zaapelował, by nie wywoływać paniki w społeczeństwie. Niemcy mogą polegać na jednych z najlepszych na świecie eksperach, a w większości przypadków osoby zarażone nie mają żadnych objawów chorobowych lub tylko łagodne - podkreślił Spahn.

  W Niemczech do środy do godziny 10.00 wykryto 240 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

 • 14:51

  W ciągu ostatniej doby na koronawirusa w Iranie zmarło 15 osób - podał resort zdrowia tego kraju. Według oficjalnych danych, ofiar śmiertelnych w tym kraju jest już 92.

  Rzecznik ministerstwa zdrowia Kianusz Dżahanpur poinformował na konferencji prasowej w Teheranie, że w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób zainfekowanych wzrosła o 586 do 2922.

  Irańska telewizja poinformowała, że w związku z wirusem odwołano piątkowe modły w stolicach wszystkich 31 prowincji.

  Tymczasem strona IranWire przekazała, że nowym koronawirusem zainfekowany jest wiceprezydent Iranu Iszak Dżahangiri, czego władze oficjalnie nie potwierdziły.

  Eksperci obawiają się, że irańskie władze zaniżają dane dotyczące koronawirusa.

 • 14:46

  Prezydent Andrzej Duda: może być taka sytuacja, że jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał to być może będzie konieczność zrezygnowania ze zgromadzeń, no a wtedy zgromadzenia kampanijne też nie będą mogły się odbywać.

 • 14:29

  Arabia Saudyjska tymczasowo zawiesiła możliwość pielgrzymowania do świętych miast Mekki i Medyny dla swoich obywateli oraz innych osób na stałe przebywających w królestwie. Wcześniej zakazem takim objęto jedynie pielgrzymów zagranicznych.

  Władze w Rijadzie będę monitorować sytuację na bieżąco i gdy tylko będzie taka możliwość, wycofają zakaz - podała państwowa agencja SPA, powołują się na źródła w saudyjskim resorcie spraw wewnętrznych.

  Do tej pory w Arabii Saudyjskiej odnotowano jeden przypadek zakażenia nowym koronawirusem.

 • 13:32

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski: pierwszy pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa, jest w izolatce w szpitalu. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt są pod opieką służb sanitarnych. Zalecam spokój i zdrowy rozsądek. W tym przypadku zadziałały wszystkie przygotowane w ostatnich tygodniach procedury.

  Minister zdrowia będzie w środę gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Początek programu o godzinie 19.25.


 • 13:13

  Minister finansów Szwecji Magdalena Andersson poinformowała, że z powodu epidemii koronawirusa wzrost gospodarczy Szwecji spowolni w 2020 roku o 0,3 proc. PKB, a globalny wzrost będzie prawdopodobnie mniejszy o 0,5 proc.

 • 13:12

  Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił, że pomimo odnotowania pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce nie ma powodu, aby zawieszać zajęcia szkolne w całym kraju.

  - Trzeba reagować tam, gdzie to zagrożenie jest, a nie siać panikę - podkreślił.

 • 13:00

  Czteroosobowa rodzina z podejrzeniem koronawirusa została przewieziona około południa na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze (woj. lubuskie).

  Rzecznik szpitala Sylwia Malcher-Nowak przekazała, że na oddział zakaźny przyjęto rodzinę z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lata. - Przywiezieni zostali z Międzyrzecza. Byli na wakacjach w Niemczech. Mają objawy przeziębieniowe, w związku z tym zostali tutaj przekierowani – powiedziała.

  Podkreśliła, że nie należy wiązać tych przypadków z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa. - To są kolejne przypadki podejrzeń. Prawdopodobnie we wszystkich szpitalach coś takiego się teraz dzieje – powiedziała.

  Wyjaśniła, że pacjenci będą mieli pobrane próbki. Lekarze najpierw sprawdzą, czy rodzina nie jest chora na zwykłą grypę. - Wynik takiego badania będziemy mieli w ciągu godziny. Jeżeli nie będziemy mieli takiego potwierdzenia, wyślemy próbki do Warszawy – poinformowała.

 • 12:35

  Włoski rząd rozważa zamknięcie szkół w całym kraju z powodu epidemii koronawirusa - podaje agencja Reutera.

  W tej chwili zamknięte są jedynie szkoły w regionach północnych najbardziej dotkniętych epidemią.

  We Włoszech, gdzie potwierdzono dotąd ponad 2,5 tysiąca przypadków zakażeń, zmarło już 79 osób.

 • 12:17

  W Belgii zdiagnozowano dziesięć nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie w kraju tym stwierdzono ich 23 - poinformowała federalna publiczna służba zdrowia SPF. Służby medyczne spodziewają się wzrostu liczby zakażeń w najbliższym czasie.

  3 marca w laboratorium w Leuven przeprowadziło 495 testów na koronawirusa, z czego 10 dało wynik pozytywny. Dziewięciu pacjentów wróciło z ostatnim czasie z północnych Włoch, gdzie znajdują się największe ogniska epidemii w Europie.

 • 11:57

  Zagraniczni dyplomaci objęci miesięczną kwarantanną w Korei Północnej w końcu zostali wypuszczeni ze swoich domów.

  "Nigdy nie byłem szczęśliwszy stojąc na placu Kim Ir Sena" - napisał na Twitterze ambasador Szwecji Joachim Bergstrom. W tweecie zamieścił swoje zdjęcia z placu w stolicy Pjongjangu.

  Ambasada Rosji potwierdziła, że część dyplomatów i ich bliskich mogło wybierać się do kilku zatwierdzonych przez władzę lokalizacji, w tym niektórych sklepów, już od poniedziałku. Placówka dodała, że musieli oni wcześniej uzyskać od lekarzy zaświadczenia, że nie mają koronawirusa.

  Jeden z pracowników indonezyjskiej ambasady w Korei Północnej opublikował na Instagramie zdjęcie swojego zaświadczenia lekarskiego, podpisujac je: "Dzięki Bogu!".

  Władze Korei Północnej nie potwierdziły dotąd żadnego przypadku zakażenia SARS-CoV-2 na swoim terytorium. W ramach środków ostrożności zarządziły jednak miesięczną kwarantannę każdego, kto wykazywałby objawy charakterystyczne dla SARS-CoV-2. Na liście znalazło się wielu obcokrajowców, w tym zagraniczni dyplomaci i ich rodziny.

 • 11:54

  Sztab kryzysowy przy rządzie federalnym Niemiec ds. koronawirusa wstrzymał eksport masek, rękawiczek oraz innych środków ochronnych, by zabezpieczyć krajowe zasoby.

  Zdecydował także, że wszyscy obywatele Niemiec, objęci kwarantanną za granicą nie mogą wrócić do kraju przed zakończeniem kwarantanny. Dotyczy to m.in. Niemców z hotelu na Teneryfie. Będą mogli oni wrócić do ojczyzny dopiero po 10 marca.

 • 11:22

  Morawiecki: w sprawie koronawirusa mamy najlepsze procedury, które mają zapobiegać i wdrażać mechanizmy kwarantanny - tak, jak to modelowo zostało zastosowane dzisiaj nad ranem wobec pierwszego zidentyfikowanego w Polsce pacjenta.

 • 11:18

  Polka pomaga opracować szczepionkę przeciwko koronawirusowi

  Podstawą naszej technologii jest kwas rybonukleinowy. Można go porównać do pendrive’a, na którym zapisujemy pewne informacje. Nasza szczepionka zawiera informacje na temat budowy białka, które jest obecne na powierzchni tego koronawirusa - w taki sposób biolożka, doktor Mariola Fotin-Mleczek tłumaczyła w rozmowie z TVN24, na czym polega opracowywana szczepionka przeciwko SARS-CoV-2.

 • 11:13

  Na Białorusi potwierdzono zakażenie koronawirusem u sześciorga osób - poinformowała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Julia Baradun.

  Z ogólnej liczby zakażonych cztery przypadki dotyczą Mińska, dwa - Witebska.

 • 11:11

  Morawiecki: na nasz wniosek uruchamiane są konkretne i realne środki w budżecie UE, które mają wesprzeć wszystkie kraje członkowskie w walce z koronawirusem.

 • 11:10

  Morawiecki: dzwoniłem do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, on jest w pełni świadomy ryzyk dla zdrowia publicznego i wzrostu gospodarczego. Rozmawiałem także z premierem Chorwacji, która pełni prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, o tym w jaki sposób stymulować gospodarkę do rozwoju tak, aby wpływ koronawirusa na wzrost gospodarczy był minimalny.

 • 11:05

  Premier Morawiecki w Pradze: w dobie epidemii koronawirusa bardzo ważna jest współpraca na forum UE, dlatego zaproponowaliśmy spotkanie w formacie ministrów zdrowia. Odbędzie się ono w piątek, będą na nim dyskutowane kwestie związane z dostawami leków i sprzętu.

  Ciesze się, że wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają podobne podejście w kwestii walki z koronawirusem.

 • 11:00

  Ministerstwo obrony Włoch wysłało pierwszą grupę lekarzy wojskowych do szpitali i przychodni w rejonie miasta Lodi w Lombardii na północy kraju, które zaapelowały o wsparcie w związku z kryzysem, w jakim pogrążona jest tamtejsza służba zdrowia z powodu koronawirusa.

  W placówkach medycznych Lombardii, gdzie szerzy się wirus, brakuje lekarzy i personelu pielęgniarskiego. Wiele pracujących tam osób zostało zakażonych; chorują lub mają kwarantannę.

 • 10:58

  W Iraku zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem - poinformowały władze prowincji As-Sulajmanijja, nie podając szczegółów.

  W kraju odnotowano 31 przypadków SARS-Cov-2. Pierwszym chorym był Irańczyk, student teologii w świętym dla szyitów mieście Nadżaf w środkowym Iraku, który wrócił już do kraju.

 • 10:15

  Profesor Robert Flisiak o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce: jeżeli się już pojawił, to z nami zostanie.

 • 10:11

  Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła do 240 - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

  We wtorek liczba zainfekowanych wynosiła 196.

 • 9:58

  Minister finansów Francji Bruno Le Maire poinformował, że ceny żeli odkażających w tym kraju będą regulowane, ponieważ w związku z obawami, jakie wywołuje epidemia koronawirusa, pojawiły się przypadki nakładania "cen nie do zaakceptowania".

 • 9:56
 • 9:04

  Sześć nowych przypadków koronawirusa w wyścigu UAE Tour

  Obecność koronawirusa wykryto u kolejnych uczestników wyścigu kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Imprezę przerwano w ubiegłym tygodniu po ujawnieniu dwóch pierwszych przypadków.

 • 8:45

  Rząd Rosji zakazał wywożenia za granicę maseczek medycznych, waty, gazy, jednorazowych kombinezonów ochronnych i niektórych innych środków ochrony. Zakaz nie dotyczy wyrobów stosowanych do użytku osobistego. Obowiązywał będzie do 1 czerwca.

 • 8:42

  16 Włochów w Indiach uzyskało pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa - podał indyjski minister zdrowia. Liczba zakażeń w tym kraju wzrosła tym samym do 28.

 • 8:13

  Minister zdrowia: zainfekowany mężczyzna pochodzi z województwa lubuskiego. Przyjechał z Niemiec. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

 • 8:08

  Minister zdrowia: pierwszy w Polsce przypadek zakażenia koronawirusem

  - Na ponad 560 testów, które wykonaliśmy mamy wynik dodatni - poinformował Szumowski. Jak dodał, pacjent czuje się dobrze, a wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

 • 8:03

  Reuters: wygląda na to, że nowy koronawirus rozprzestrzenia się obecnie znacznie szybciej poza Chinami niż w tym kraju.

  W Chinach kontynentalnych odnotowano we wtorek 119 nowych potwierdzonych przypadków SARS-Cov-2, nieco mniej w porównaniu ze 125 w poprzednim dniu. Całkowity bilans zakażonych w Azji to 80 270 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2981.

  Na całym świecie zgłoszono ponad 93 tysiące przypadków koronawirusa.

 • 7:58

  Tajlandia zmaga się z niedoborem masek i środków dezynfekujących, ponieważ ludzie w obawie przed epidemią koronawirusa masowo wykupują te produkty.

 • 7:55

  Największa sieć supermarketów w Australii - Woolworth - wprowadziła w środę racjonowanie papieru toletowego, po tym jak masowe jego wykupywanie z obawy przed koronawirusem, spowodowało wyczerpanie zapasów.

  W opublikowanym komunikacie ograniczono sprzedaż tego artykułu do czterech opakowań na osobę, tak aby "zagwarantować, iż większa liczba klientów będzie mogła go nabyć".

 • 7:51

  O godzinie 8 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotycząca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.

  Transmisja na żywo w TVN24

 • 7:50

  Trzy nowe przypadki koronawirusa na japońskiej wyspie Hokkaido. Liczba zakażonych wzrosła tam do 82, w całej Japonii jest już ponad 1000 zakażonych.

  Wszyscy nowi pacjenci to mężczyźni, jeden po pięćdziesiątce, a dwóch po sześćdziesiątce - poinformowały miejscowe władze.

 • 7:47

  Jak zapobiegać infekcji? Lekcja w szkole podstawowej Dajia w Taipei

 • 6:43

  Do prokuratury w mieście Pawia na północy Włoch trafiła sprawa 88-letniego księdza, który w pobliskiej miejscowości odprawił niedzielną mszę, mimo obowiązującego tam rozporządzenia o zawieszeniu uroczystości religijnych z powodu szerzenia się koronawirusa.

  Lokalne media podały, że sędziwy ksiądz Antonio Lunghi odprawił mszę w miejscowości Castello d’Agogna, a uczestniczyło w niej osiem osób. O mszy w miejscowym kościele zawiadomieni zostali karabinierzy, którzy zgodnie z procedurą przekazali wiadomość o niej prokuraturze.

  Księdzu może zostać postawiony zarzut nieprzestrzegania rozporządzenia władz.

 • 6:34

  Władze Korei Południowej poinformowały w środę o 516 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych wzrosła do 5328.

  34 osoby zmarły.

  Dane te oznaczają, że Korea Południowa jest największym ogniskiem epidemii na świecie, poza Chinami.

 • 6:29

  Pierwszy przypadek koronawirusa w Chile.

 • 6:27

  Do 51 zwiększyła się we wtorek liczba zakażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii - podało ministerstwo zdrowia. To drugi w ostatnich trzech dniach znaczny wzrost potwierdzonych przypadków w ciągu jednej doby.

  Wszystkich 12 nowych przypadków zakażeń wykryto w Anglii. Ośmioro pacjentów wróciło niedawno z Włoch, pozostali z Niemiec, Singapuru, Japonii i Iranu.

  Dobrą wiadomością jest natomiast to, że wzrosła również liczba osób zakażonych, które już wyzdrowiały - takich przypadków jest 12.

 • 6:24

  Irlandia: drugi potwierdzony przypadek. Pacjentka podróżowała do północnych Włoch

Autor:momo,ft/pm,adso

Źródło: PAP, Reuters, BBC, tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości