Aktor znany z filmów Bollywood chory na COVID-19

Autor:
dg/dap
Źródło:
bbc.com, PAP

Amitabh Bachchan, jeden z najbardziej znanych na świecie aktorów Bollywood, jest zakażony koronawirusem. Chorobę potwierdzono również u jego syna.

Informację o tym, że jest zakażony koronawirusem, gwiazdor Bollywood przekazał fanom na Twitterze. Nieco później o swoim pozytywnym wyniku poinformował również syn Bachchana – Abhishek.

Obaj zostali przewiezieni do szpitala Nanavati w Bombaju. Pracownik placówki powiedział gazecie "Indian Express", że aktor i jego syn są w stanie stabilnym, a sam Abhishek określił objawy swoje i ojca jako łagodne.

Amitabh zaapelował do każdego, z kim spotykał się w ciągu ostatnich 10 dni, aby poddał się badaniu na obecność koronawirusa.

77-letni Amitabh Bachchan jest gwiazdą Bollywood od ponad pięciu dekad. W tym czasie był zaangażowany w produkcję około 200 filmów.

Epidemia COVID-19 w Indiach

W ostatnich dniach w Indiach obserwuje się gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa. Łączna liczba zakażonych wzrosła do prawie 821 tys. w sobotę. To trzeci, po Stanach Zjednoczonych i Brazylii, kraj najbardziej dotknięty pandemią COVID-19.

W Indiach rozpoczęto intensywną kampanię testowania. Obecnie wykonuje się około 200 tys. testów na dobę, podczas gdy w marcu, w liczących 1,4 mld mieszkańców kraju, wykonywano ich tylko kilkaset.

Eksperci podkreślają, że prawdziwe dane dotyczące skali pandemii pozostają nieznane, a testów należy wykonywać znacznie więcej.

Autor:dg/dap

Źródło: bbc.com, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości