TVN24 | Świat

Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła dotychczasowy szczyt. Wprowadzają nowe restrykcje

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Między innymi wcześniejsze godziny zamknięcia barów i restauracji, ograniczenia możliwości przemieszczania się między miastami - to nowe ograniczenia ogłoszone przez holenderski rząd w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że nowe ograniczenia są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa. - Oczywiście środki te będą miały negatywne konsekwencje gospodarcze - powiedział na konferencji prasowej. - Jednak pozwolenie na rozprzestrzenienie wirusa miałoby jeszcze większe konsekwencje, w tym zniszczenie gospodarki - dodał. Nowe środki wejdą w życie we wtorek o godzinie 18.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godzinie 22. Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne. Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek.

Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Ograniczenia w całym kraju

Rutte mówił w piątek, że rozważa wprowadzenie regionalnych środków w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii, ale do poniedziałku sytuacja pogorszyła się, przez co zdecydowano o wprowadzeniu ogólnokrajowych ograniczeń.

Nowe środki wprowadzono po tym, gdy dzienna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła dotychczasowy szczyt odnotowany w kwietniu. W niedzielę poinformowano o 2995 nowych infekcjach. Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM) w poniedziałek odnotował niewiele niższą liczbę nowych zakażeń - 2914.

Hospitalizacje i zgony są poniżej poziomu z kwietnia, ale szef oddziałów intensywnej terapii w Holandii ostrzegł, że od tego weekendu mniej istotne zabiegi zostaną przesunięte, aby zrobić miejsce dla pacjentów z COVID-19.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości