TVN24 | Świat

Odwołują piątkowe modlitwy. Wiceprezydent zakażona

TVN24 | Świat

Autor:
pp
Źródło:
PAP

Masumeh Ebtekar, sprawująca w Iranie urząd jednego z 12 wiceprezydentów, jest zakażona koronawirusem - poinformowały irańskie media państwowe. Piątkowe modlitwy w stolicy Iranu, Teheranie, oraz w kilku innych miastach kraju odwołano z powodu epidemii. W Iranie dotychczas z powodu koronawirusa zmarło 26 osób.

Ebtekar jest pierwszą osobą z gabinetu irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego, u której stwierdzono koronawirusa. Wcześniej do pozytywnych wyników przyznali się przewodniczący parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur, poseł Mahmud Sadeghi i wiceminister zdrowia Iradż Harirczi.

Irańska agencja IRNA poinformowała, że piątkowe modlitwy w stolicy Iranu, Teheranie, oraz w kilku innych miastach kraju odwołano z powodu epidemii koronawirusa.

Masumeh Ebtekar jest jednym z 12 wiceprezydentów IranuFatemeh Bahrami/Anadolu Agency/Getty Images

To efekt informacji o nagłym wzroście liczby ofiar epidemii w tym kraju. Według ostatnich danych resortu zdrowia w Iranie zmarło 26 osób, a liczba osób zainfekowanych wynosiła 245.

Eksperci obawiają się, że Iran zaniża liczbę osób zainfekowanych SARS-CoV-2, ponieważ w ostatnich dniach w innych krajach Zatoki Perskiej odnotowano liczne przypadki zachorowań, a zakażone osoby albo odwiedzały wcześniej Iran, jak w Omanie, albo są Irańczykami i przyjechały do innego kraju, jak to było w Iraku.

Agencje przypominają, że w środę swoje granice dla zagranicznych pielgrzymów zamknęła Arabia Saudyjska. Tamtejsze MSZ ogłosiło, że turyści na razie nie będą mogli odwiedzić świętych dla muzułmanów miast Mekka i Medyna, do których co roku przybywa około 2 milonów pielgrzymów z całego świata. 

Relacja tvn24.pl: Epidemia koronawirusa na świecie

Autor:pp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fatemeh Bahrami/Anadolu Agency/Getty Images

Tagi:
Raporty: