Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un o "zdecydowanej" reakcji w przypadku ataku nuklearnego

Źródło:
PAP, Sky News

Północnokoreańska agencja KCNA podała, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zapowiedział "zdecydowaną" reakcję i użycie broni atomowej w przypadku ataku nuklearnego na jego kraj. Kim osobiście nadzorował w piątek wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Według mediów, na zdjęciach z tego wydarzenia towarzyszyła mu córka.

Pjongjang "zdecydowanie odpowie na broń nuklearną bronią nuklearną i na totalną konfrontację totalną konfrontacją" – powiedział przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, cytowany przez KCNA.

Według oficjalnej północnokoreańskiej agencji Kim Dzong Un osobiście nadzorował w piątek wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który następnie spadł do morza u wybrzeża Japonii.

Na zdjęciach z tego wydarzenia towarzyszy mu nastoletnia dziewczynka. Jak napisał Sky News, to córka przywódcy, której istnienia nigdy wcześniej oficjalnie nie potwierdzono.

Rekordowa liczba testów rakietowych Pjongjangu

Korea Północna dokonała w ostatnim czasie rekordowo dużej liczby testów rakietowych, tłumacząc je zagrożeniem ze strony Korei Południowej i USA.

Wielu ekspertów uważa, że północnokoreański reżim zakończył przygotowania do nowej próby jądrowej - siódmej z kolei i pierwszej od 2017 roku. 

Autorka/Autor:pp / prpb

Źródło: PAP, Sky News

Tagi:
Raporty: