Kanada to miejsce do osiągania sukcesów

 
sxc.huKanadyjska stolica to miejsce idealne dla biznesu

Prawie wszyscy kanadyjscy milionerzy - aż 94 procent - sami dorobili się swoich pieniędzy. Tylko sześć procent dostało miliony w spadku - wynika z badania przeprowadzonego przez BMO Harris Private Banking.

BMO, jeden z pięciu największych kanadyjskich banków, sprawdzał, skąd pochodzi majątek Kanadyjczyków, którzy mają wolne środki do inwestycji wynoszące milion dolarów lub więcej. Z badania wynika, że prawie wszyscy zarobili swoje miliony sami, jako specjaliści w swych zawodach lub właściciele firm. 80 proc. najbogatszych Kanadyjczyków dodaje, że mają więcej pieniędzy niż ich rodzice. Jak oświadczył wiceprezes BMO Andrew Auerbach, rezultaty badania świadczą o tym, że Kanada jest krajem, gdzie zachęca się do osiągania sukcesów, zaś osiągnięcia są nagradzane.

Hojni milionerzy

Z badania wynika także, że kanadyjscy milionerzy dobrze gospodarują swoimi pieniędzmi, ponieważ kryzys z 2008 roku niewiele im zaszkodził. 77 proc. najzamożniejszych Kanadyjczyków uważa, że ich sytuacja jest obecnie taka sama lub nawet lepsza niż przed kryzysem. Z drugiej strony kanadyjscy milionerzy uważają w większości (76 proc.), że osiągniętym bogactwem warto się podzielić ze społecznościami, w których żyją. 59 proc. ankietowanych dodało, że kryzys nie zmienił skali dotacji, których udzielają różnym organizacjom.

Prawie 2 biliony dolarów

Według ubiegłorocznego badania przeprowadzonego dla największego w kraju banku, Royal Bank of Canada, w Kanadzie jest około 544 tys. bardzo zamożnych gospodarstw domowych, czyli właśnie takich, które dysponują środkami na inwestycje w wysokości przynajmniej 1 mln dolarów. To około 3,7 proc. ogólnej liczby gospodarstw domowych. Jak podaje dziennik "The National Post", najzamożniejsi dysponują łącznie środkami o wartości 1,8 biliona dolarów, co stanowi 67 proc. całości aktywów Kanadyjczyków.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości