TVN24 | Świat

Johnny Depp oskarża byłą żonę. "Potężny cios"

TVN24 | Świat

Autor:
mb\mtom
Źródło:
Reuters

Johnny Depp zakończył składanie zeznań w sprawie przeciwko wydawcy "The Sun". Gwiazda "Piratów z Karaibów" zarzuca brytyjskiej gazecie zniesławienie w związku z artykułami zarzucającymi mu bicie byłej żony Amber Heard. Depp powiedział przed sądem, że sam padł ofiarą przemocy ze strony byłej żony, gdy dowiedziała się, że stracił 650 milionów dolarów.

Proces w sądzie w Londynie rozpoczął się w ubiegły wtorek. Przedmiotem pozwu Johnny'ego Deppa przeciw tabloidowi "The Sun" są artykuły z 2018 roku autorstwa Dana Woottona, w których dziennikarz nazwał aktora "damskim bokserem", zarzucając mu dotkliwe pobicie Amber Heard, będącej wówczas jego żoną, przez które miała ona obawiać się o własne życie.

Adwokat gazety Sasha Wass przekazała, że "The Sun" posiada dowody na to, że Depp brutalnie zaatakował swoją byłą żonę co najmniej 14 razy w latach 2013-2016. Wśród przyczyn miała być zazdrość i zbyt duże ilości alkoholu lub narkotyków. Wass powiedziała przed sądem - powołując się na słowa Amber Heard - że aktor był "potworem".

Depp odrzuca wszystkie zarzuty, że stosował przemoc domową. Powiedział, że Heard kłamie, tworząc fałszywą rzeczywistość jako część "polisy ubezpieczeniowej". Dodatkowo, 57-letni aktor w poniedziałek przed sądem poinformował, że sam padł ofiarą przemocy ze strony byłej żony.

Depp przekazał, że do incydentu doszło po 30. urodzinach Heard w 2016 roku. Aktor spóźnił się na przyjęcie ze względu na spotkanie z doradcami biznesowymi. Na tym spotkaniu usłyszał, że jego poprzedni menedżerowie stracili 650 milionów dolarów, które Depp zarobił za grę w filmach. Ponadto otrzymał informację, że jest winien 100 milionów dolarów, ponieważ nie płacił podatku przez 17 lat.

Według amerykańskiego aktora, Heard oskarżyła go o to, że robi z siebie głupka przed przyjaciółmi i zaatakowała go, gdy czytał w łóżku, zadając "potężny cios".

Depp określił oskarżenia przedstawione przez Heard mianem "odwrotnej spowiedzi". - Wydawało się, że wszystko, o co mnie oskarża, było czymś, co mi zrobiła - podsumował aktor.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Amber Heard i Johnny Depp poznali się w 2011 roku, na planie filmu "Dziennik zakrapiany rumem". Pobrali się w 2015 roku, jednak Heard złożyła wniosek o rozwód już 15 miesięcy później. W maju 2016 roku sąd w Los Angeles zakazał aktorowi zbliżania się do żony z uwagi na oskarżenia o stosowanie przemocy.

Heard rozpocznie składanie zeznań w piątek. Cały proces ma potrwać trzy tygodnie.

Autor:mb\mtom

Źródło: Reuters