Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się w środę z prezydentem Andrzejem Dudą

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP

W środę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w kwaterze głównej NATO - poinformowała na Twitterze rzeczniczka Sojuszu.

"Sekretarz generalny Jens Stoltenberg spotka się w środę 15 lutego z prezydentem RP Andrzejem Dudą. O godzinie 16.00 zorganizują wspólną konferencję prasową" - podała na Twitterze rzeczniczka NATO Oana Lungescu.

Stoltenberg: najważniejsze jest przekazanie Kijowowi już obiecanej broni.

Przed rozpoczęciem wtorkowego spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli Stoltenberg powiedział, że Rosja szykuje się na dłuższą wojnę z Ukrainą. - Musimy dostarczyć Ukrainie broń, która pozwoli jej wygrać - stwierdził.

- Nie widzimy żadnych oznak, że prezydent Putin przygotowuje się do pokoju, widzimy wręcz coś przeciwnego, przygotowuje się do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków – powiedział Stoltenberg.

Dopytywany o ewentualne dostarczenie Ukrainie myśliwców, Stoltenberg powiedział, że kwestia ta jest obecnie tematem dyskusji między państwami NATO. Podkreślił jednak, że najważniejsze jest przekazanie Kijowowi już obiecanej broni.

Wsparcie dla Ukrainy głównym tematem rozmów

We wtorek i środę w kwaterze głównej NATO w Brukseli odbywa się dwudniowe spotkanie ministrów obrony Sojuszu.

Główne tematy rozmów to wsparcie dla Ukrainy, sposoby uzupełnienia zapasów sprzętu i amunicji oraz ochrona krytycznej infrastruktury podwodnej. Polskiej delegacji przewodniczy wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: