TVN24 | Świat

Japonia zaniepokojona nowymi rakietami Korei Północnej

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Japoński minister obrony Nobuo Kishi wyraził zaniepokojenie z powodu rozwoju ofensywnego uzbrojenia Korei Północnej i prezentacji jej nowych, większych międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM).

Minister odniósł się w ten sposób do sobotniej parady wojskowej w Pjongjangu, na której pokazano nowe ICBM, ulepszone pociski balistyczne wystrzelane z okrętów podwodnych (SLBM), pociski balistyczne krótkiego zasięgu i wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet. Zaprezentowane w sobotę ICBM są większe niż wszelkie pociski tego typu, jakie Korea Północna ujawniła do tej pory.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Japońskie ministerstwo obrony poinformowało również, że kanadyjska marynarka wojenna na początku października rozpoczęła nadzór na wodach otaczających Japonię, by powstrzymać Koreę Północną przed przeładowywaniem towarów objętych sankcjami ze statku na statek.

Resort obrony Korei Południowej oświadczył we wtorek, że w przypadku ataku południowokoreańskie wojsko będzie w stanie "natychmiast odpowiedzieć i unieszkodliwić" zaprezentowane przez Koreę Północną rakiety krótkiego zasięgu.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP