Media w Irlandii: Polka nie dostanie 760 tys. euro odszkodowania przez zdjęcie, na którym rzuca choinką

Źródło:
Independent
 Limerick w Irlandii
Limerick w IrlandiiGoogle Earth
wideo 2/2
Limerick w Irlandii

Irlandzki sąd odrzucił roszczenia mieszkającej tam Polki, która domagała się 760 tys. euro odszkodowania za obrażenia, których miała doznać w wyniku wypadku samochodowego - informuje Independent. Według portalu sąd podjął decyzję po tym, jak wyszło na jaw zdjęcie przedstawiające udział Polki w konkursie rzucania choinką.

Jak informuje Independent 3 lutego 2017 roku 36-latka miała wypadek samochodowy, w którym miała doznać poważnych obrażeń pleców i szyi. Twierdziła, że obrażenia były na tyle poważne, że uniemożliwiły jej pracę, zabawę z dwójką jej dzieci i normalne funkcjonowanie przez ponad pięć lat. Dlatego Polka domagała się od firmy ubezpieczeniowej 760 tys. euro, czyli w przeliczeniu niemal 3,3 mln złotych. Jak podaje portal Independent, sąd najwyższy w Limerick w Irlandii oddalił jej pozew ze względu na dołączenie do materiału dowodowego zdjęcia, które w 2018 roku ukazało się w lokalnej prasie i przedstawia kobietę rzucającą 1,5-metrowym drzewkiem.

ZOBACZ TEŻ: "Największa pomyłka sądowa w historii" kraju. Duże odszkodowania

Irlandzki sąd oddala pozew Polki przez zdjęcie

- To bardzo duża, naturalna choinka, którą ona rzuca bardzo zwinnym ruchem – stwierdził sędzia, cytowany przez portal. - Obawiam się, że nie mam wyboru i muszę stwierdzić, że te roszczenia były całkowicie przesadzone. Na tej podstawie proponuję oddalenie pozwu - powiedział. Jak podaje portal sędzia dysponuje jeszcze innymi dowodami o aktywności fizycznej Polki w czasie, w którym ta twierdziła, że ma poważne problemy ze zdrowiem. Jednym z dowodów ma być nagranie wideo, na którym widać, jak 36-latka w listopadzie 2023 roku trenowała w parku z psem. Portal donosi, że sama 36-latka zaprzeczyła twierdzeniom, jakoby miała sfingować obrażenia. Oświadczyła sądowi, że próbowała jedynie "prowadzić normalne życie".

ZOBACZ TEŻ: Francuska aktorka Isabelle Adjani skazana za oszustwa podatkowe

Autorka/Autor:jjk//am

Źródło: Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock