Iran zamierza udaremnić każdy możliwy atak z zagranicy

Źródło:
Reuters

Iran wyposażył 51 swoich miast w systemy obrony cywilnej, aby udaremnić każdy możliwy atak z zagranicy - poinformował w sobotę wiceminister obrony, generał Mehdi Farahi. Decyzja Teheranu została podjęta w obliczu eskalacji napięć z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi.

- Sprzęt obrony cywilnej pozwala siłom zbrojnym Iranu identyfikować i śledzić zagrożenia za pomocą oprogramowania przez całą dobę, w zależności od rodzaju zagrożenia i ryzyka - powiedział w sobotę wiceminister obrony, generał Mehdi Farahi, cytowany przez irańskie media.

- W dzisiejszych czasach, w zależności od siły krajów, formy bitew stały się bardziej złożone – dodał Farahi. Wiceminister obrony nie wymienił krajów, które mogłyby zagrozić Iranowi.

Irańczycy mogą oglądać ojczyste uzbrojenie na ulicach miast Fatemeh Bahrami/Anadolu Agency/Getty Images

Iran oskarża Izrael i Stany Zjednoczone o cyberataki, dokonywane w ostatnich latach, które - według władz w Teheranie - miały osłabić infrastrukturę kraju. Iran oskarżył również Izrael o "sabotowanie irańskich obiektów nuklearnych".

We wtorek marynarka wojenna USA przekazała, że udaremniła przechwycenie bezzałogowego amerykańskiego statku przez okręt irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Zatoce Perskiej. Do incydentu doszło w czasie zwiększonego napięcia między Waszyngtonem a władzami w Teheranie w związku z zerwaniem przez Iran umowy nuklearnej zawartej ze światowymi mocarstwami - zaznacza Reuters.

Autorka/Autor:tas

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Fatemeh Bahrami/Anadolu Agency/Getty Images

Tagi:
Raporty: