Iran. Siostra ajatollaha Chamenei potępiła tłumienie antyrządowych protestów

Źródło:
PAP

Siostra duchowo-politycznego przywódcy Iranu ajatollaha Alego Chamenei potępiła tłumienie przez władze protestów po zabójstwie Mahsy Amini i wezwała Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej do złożenia broni - wynika z listu opublikowanego w środę przez jej syna Mahmuda Moradkhaniego.

"Myślę, że słusznym jest zadeklarowanie sprzeciwu wobec działań mojego brata i wyrażenie współczucia wszystkim matkom będącym w żałobie przez zbrodnie Islamskiej Republiki od czasów Chomeiniego do współczesnego okresu panowania despotycznego kalifatu Alego Chamenei" - napisała przebywająca w Iranie siostra przywódcy Badri Hosseini Chamenei.

"Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej Alego Chamenei i najemnicy powinni złożyć broń tak szybko, jak to możliwe i dołączyć do narodu zanim będzie na to za późno" - dodała w liście opublikowanym przez jej syna Mahmuda Moradkhaniego na Twitterze.

Protesty po zabójstwie Mahsy Amini

Od połowy września w całym Iranie trwają brutalnie tłumione przez władze protesty powodowane początkowo śmiercią zatrzymanej przez policję obyczajową 22-letniej Kurdyjki Mahsy Amini. W poniedziałek wchodzący w skład sił zbrojnych Iranu Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej ostrzegł, że nie okaże litości "buntownikom, bandytom i terrorystom".

W listopadzie aresztowano siostrzenicę ajatollaha Chamenei za skierowane do rządów innych państw apele o zerwanie z Teheranem wszelkich więzi i współpracy.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP