Zakaz używania perfum przez załogi samolotów? Propozycja nowych wytycznych

Źródło:
CNN, The Independent
Indie. Przemysł farmaceutyczny
Indie. Przemysł farmaceutyczny
Reuters Archive
Indie. Przemysł farmaceutycznyReuters Archive

Organy odpowiedzialne za lotnictwo cywilne proponują aktualizację "listy substancji zakazanych" dla członków załóg samolotów wylatujących z Indii. Jak podają media, propozycja nowych wytycznych zakłada, że piloci oraz stewardzi nie będą mogli używać między innymi perfum i leków zawierających alkohol - informuje CNN.

"Indie mają jedne z najsurowszych przepisów dotyczących alkoholu dla załóg" - odnotował "The Independent", pisząc o propozycji wprowadzenia nowych regulacji. Już teraz linie lotnicze obsługujące loty z Indii wymagają od każdego członka załogi samolotu poddania się przed lotem testom na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak przekazał w poniedziałek portal CNN, według obowiązujących obecnie regulacji urzędu lotnictwa Indii (DGCA), niektóre płyny do płukania jamy ustnej są uznawane za substancje, których użycie może spowodować pozytywny wynik testu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Według nowej propozycji aktualizacji regulacji DGCA zostaną one zakazane członkom załóg samolotów, podobnie jak żele do zębów, czy "jakiekolwiek tego typu produkty, które zawierają alkohol". Każdy pracownik linii lotniczych przyjmujący leki zawierające alkohol musiałby skonsultować wcześniej z lekarzem. Na liście mają się znaleźć nawet perfumy. Jak podkreśla CNN, nie jest bowiem jasne, czy ich obecność na ciele nie może wywołać fałszywie dodatniego wyniku testu.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. To efekt rządowego nakazu

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: CNN, The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock