Transpłciowej parze z Indii urodziło się dziecko. "Łzy radości płyną do oczu" 

Autor:
jdw//am
Źródło:
BBC
Noworodek przyszedł na świat w indyjskim stanie Kerala
Noworodek przyszedł na świat w indyjskim stanie KeralaGoogle Earth
wideo 2/3
Google Earth Noworodek przyszedł na świat w indyjskim stanie Kerala

W środę w indyjskim stanie Kerala przyszło na świat dziecko poczęte przez transseksualną parę, informuje BBC. O jego rodzicach - 21-letniej Ziyi Paval i 23-letnim Zahadzie - zrobiło się głośno w mediach społecznościowych 31 stycznia, kiedy zdecydowali się na opublikowanie ciążowej sesji fotograficznej.

Paval poinformowała, że ​​jej partner Zahad urodził dziecko w środę rano. "Łzy radości płyną do oczu" - dodała w zamieszczonym na Instagramie wpisie. "Choć nie byłam kobietą, ani z urodzenia, ani z ciała, to marzeniem, które miałam w sobie przez cały czas było (zostanie - red.) matką. Wiedziałam, że kobiecość jest we mnie" - wyznała wcześniej w poście, w którym wraz z parterem poinformowała o ciąży.

ZOBACZ TEŻ: Rekord na porodówce. 27-latka urodziła dziecko ważące 7,3 kilograma

Pierwsze dziecko transpłciowej pary w Indiach 

Jak przekazali BBC Zahad i Paval, po konsultacji lekarskiej, jeszcze przed rozpoczęciem starań o dziecko zdecydowali się na odstawienie stosowanej do tej pory terapii hormonalnej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłego potomstwa. Jak podkreślają świeżo upieczeni rodzice, zgodnie z ich wiedzą, są pierwszymi transpłciowymi osobami w Indiach, które mogą "określić się mianem biologicznych rodziców". Początkowo para wstrzymywała się z ogłoszeniem ciąży, z uwagi na prośby matki Zahada. Po otrzymaniu jej aprobaty, zdecydowali się jednak na ogłoszenie nowiny w mediach społecznościowych. - Oczywiście są osoby, zarówno w społeczności osób transseksualnych, jak i poza nią, które wierzą w stereotypy. Myślą, że trans-mężczyzna nie może być ciąży, ale to bez znaczenia - komentowała w BBC Paval. 

Choć dziecko pary przyszło na świat na miesiąc przed planowanym rozwiązaniem ciąży, zarówno noworodek, jak i Zahad są zdrowi - poinformowali rodzice. Dodali, że obecnie nie chcą upubliczniać imienia czy płci dziecka. - Zahad wróci do pracy jakieś dwa miesiące po porodzie. Wtedy ja zajmę się dzieckiem - powiedziała Paval, opowiadając o planach na przyszłość. 

Co wiadomo o rodzicach? Paval po narodzinach została uznana mężczyzną, zaś Zahadowi przypisano płeć damską. Żadne z nich nie identyfikowało się jednak z nadaną im płcią. Para poznała się 3 lata temu, a na powiększenie rodziny zdecydowała się około 18 miesięcy później. Ponieważ żadne z nich nie zakończyło jeszcze swojego procesu korekty płci, możliwym było naturalne poczęcie potomstwa. 

ZOBACZ TEŻ: Osoby transpłciowe w Polsce muszą pozywać rodziców. "Moje dziecko jest tym, kim jest"

Autor:jdw//am

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości